Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
1.
Glagolitisch
{n}
Määritelmät
Adjektiivit
muinais
kirkkoslaavissa
käytettyyn,
kyrillistä
edeltäneeseen, glagoliittiseen
kirjaimistoon
liittyvä
Taivutusmuodot
Monikko
glagoliittiset
Monikko
glagoliittiseni
Monikko
glagoliittisesi
Monikko
glagoliittisemme
Monikko
glagoliittisenne
Monikko
glagoliittisensa
Genetiivi
glagoliittisen
Genetiivi
glagoliittiseni
Genetiivi
glagoliittisesi
Genetiivi
glagoliittisemme
Genetiivi
glagoliittisenne
Genetiivi
glagoliittisensa
Monikon genetiivi
glagoliittisten
Monikon genetiivi
glagoliittisien
Monikon genetiivi
glagoliittisteni
Monikon genetiivi
glagoliittisieni
Monikon genetiivi
glagoliittistesi
Monikon genetiivi
glagoliittisiesi
Monikon genetiivi
glagoliittistemme
Monikon genetiivi
glagoliittisiemme
Monikon genetiivi
glagoliittistenne
Monikon genetiivi
glagoliittisienne
Monikon genetiivi
glagoliittistensa
Monikon genetiivi
glagoliittisiensa
Partitiivi
glagoliittista
Partitiivi
glagoliittistani
Partitiivi
glagoliittistasi
Partitiivi
glagoliittistamme
Partitiivi
glagoliittistanne
Partitiivi
glagoliittistaan
Partitiivi
glagoliittistansa
Monikon partitiivi
glagoliittisia
Monikon partitiivi
glagoliittisiani
Monikon partitiivi
glagoliittisiasi
Monikon partitiivi
glagoliittisiamme
Monikon partitiivi
glagoliittisianne
Monikon partitiivi
glagoliittisiaan
Monikon partitiivi
glagoliittisiansa
Inessiivi
glagoliittisessa
Inessiivi
glagoliittisessani
Inessiivi
glagoliittisessasi
Inessiivi
glagoliittisessamme
Inessiivi
glagoliittisessanne
Inessiivi
glagoliittisessaan
Inessiivi
glagoliittisessansa
Monikon inessiivi
glagoliittisissa
Monikon inessiivi
glagoliittisissani
Monikon inessiivi
glagoliittisissasi
Monikon inessiivi
glagoliittisissamme
Monikon inessiivi
glagoliittisissanne
Monikon inessiivi
glagoliittisissaan
Monikon inessiivi
glagoliittisissansa
Elatiivi
glagoliittisesta
Elatiivi
glagoliittisestani
Elatiivi
glagoliittisestasi
Elatiivi
glagoliittisestamme
Elatiivi
glagoliittisestanne
Elatiivi
glagoliittisestaan
Elatiivi
glagoliittisestansa
Monikon elatiivi
glagoliittisista
Monikon elatiivi
glagoliittisistani
Monikon elatiivi
glagoliittisistasi
Monikon elatiivi
glagoliittisistamme
Monikon elatiivi
glagoliittisistanne
Monikon elatiivi
glagoliittisistaan
Monikon elatiivi
glagoliittisistansa
Illatiivi
glagoliittiseen
Illatiivi
glagoliittiseeni
Illatiivi
glagoliittiseesi
Illatiivi
glagoliittiseemme
Illatiivi
glagoliittiseenne
Illatiivi
glagoliittiseensa
Monikon illatiivi
glagoliittisiin
Monikon illatiivi
glagoliittisiini
Monikon illatiivi
glagoliittisiisi
Monikon illatiivi
glagoliittisiimme
Monikon illatiivi
glagoliittisiinne
Monikon illatiivi
glagoliittisiinsa
Adessiivi
glagoliittisella
Adessiivi
glagoliittisellani
Adessiivi
glagoliittisellasi
Adessiivi
glagoliittisellamme
Adessiivi
glagoliittisellanne
Adessiivi
glagoliittisellaan
Adessiivi
glagoliittisellansa
Monikon adessiivi
glagoliittisilla
Monikon adessiivi
glagoliittisillani
Monikon adessiivi
glagoliittisillasi
Monikon adessiivi
glagoliittisillamme
Monikon adessiivi
glagoliittisillanne
Monikon adessiivi
glagoliittisillaan
Monikon adessiivi
glagoliittisillansa
Ablatiivi
glagoliittiselta
Ablatiivi
glagoliittiseltani
Ablatiivi
glagoliittiseltasi
Ablatiivi
glagoliittiseltamme
Ablatiivi
glagoliittiseltanne
Ablatiivi
glagoliittiseltaan
Ablatiivi
glagoliittiseltansa
Monikon ablatiivi
glagoliittisilta
Monikon ablatiivi
glagoliittisiltani
Monikon ablatiivi
glagoliittisiltasi
Monikon ablatiivi
glagoliittisiltamme
Monikon ablatiivi
glagoliittisiltanne
Monikon ablatiivi
glagoliittisiltaan
Monikon ablatiivi
glagoliittisiltansa
Allatiivi
glagoliittiselle
Allatiivi
glagoliittiselleni
Allatiivi
glagoliittisellesi
Allatiivi
glagoliittisellemme
Allatiivi
glagoliittisellenne
Allatiivi
glagoliittiselleen
Allatiivi
glagoliittisellensa
Monikon allatiivi
glagoliittisille
Monikon allatiivi
glagoliittisilleni
Monikon allatiivi
glagoliittisillesi
Monikon allatiivi
glagoliittisillemme
Monikon allatiivi
glagoliittisillenne
Monikon allatiivi
glagoliittisilleen
Monikon allatiivi
glagoliittisillensa
Essiivi
glagoliittisena
Essiivi
glagoliittisenani
Essiivi
glagoliittisenasi
Essiivi
glagoliittisenamme
Essiivi
glagoliittisenanne
Essiivi
glagoliittisenaan
Essiivi
glagoliittisenansa
Monikon essiivi
glagoliittisina
Monikon essiivi
glagoliittisinani
Monikon essiivi
glagoliittisinasi
Monikon essiivi
glagoliittisinamme
Monikon essiivi
glagoliittisinanne
Monikon essiivi
glagoliittisinaan
Monikon essiivi
glagoliittisinansa
Translatiivi
glagoliittiseksi
Translatiivi
glagoliittisekseni
Translatiivi
glagoliittiseksesi
Translatiivi
glagoliittiseksemme
Translatiivi
glagoliittiseksenne
Translatiivi
glagoliittisekseen
Translatiivi
glagoliittiseksensa
Monikon translatiivi
glagoliittisiksi
Monikon translatiivi
glagoliittisikseni
Monikon translatiivi
glagoliittisiksesi
Monikon translatiivi
glagoliittisiksemme
Monikon translatiivi
glagoliittisiksenne
Monikon translatiivi
glagoliittisikseen
Monikon translatiivi
glagoliittisiksensa
Monikon instruktiivi
glagoliittisin
Abessiivi
glagoliittisetta
Abessiivi
glagoliittisettani
Abessiivi
glagoliittisettasi
Abessiivi
glagoliittisettamme
Abessiivi
glagoliittisettanne
Abessiivi
glagoliittisettaan
Abessiivi
glagoliittisettansa
Monikon abessiivi
glagoliittisitta
Monikon abessiivi
glagoliittisittani
Monikon abessiivi
glagoliittisittasi
Monikon abessiivi
glagoliittisittamme
Monikon abessiivi
glagoliittisittanne
Monikon abessiivi
glagoliittisittaan
Monikon abessiivi
glagoliittisittansa
Monikon komitatiivi
glagoliittisine
Monikon komitatiivi
glagoliittisineni
Monikon komitatiivi
glagoliittisinesi
Monikon komitatiivi
glagoliittisinemme
Monikon komitatiivi
glagoliittisinenne
Monikon komitatiivi
glagoliittisineen
Monikon komitatiivi
glagoliittisinensa
Monikon akkusatiivi
glagoliittiset
Monikon akkusatiivi
glagoliittiseni
Monikon akkusatiivi
glagoliittisesi
Monikon akkusatiivi
glagoliittisemme
Monikon akkusatiivi
glagoliittisenne
Monikon akkusatiivi
glagoliittisensa
Akkusatiivi
glagoliittiseni
Akkusatiivi
glagoliittisesi
Akkusatiivi
glagoliittisemme
Akkusatiivi
glagoliittisenne
Akkusatiivi
glagoliittisensa
Luokat
Adjektiivit