Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.
полиомиелит {m} (poliomijelit)

Määritelmät

Substantiivit

  1. (vanhahtava) polio

Taivutusmuodot

MonikkolapsihalvauksetGenetiivilapsihalvauksen
Monikon genetiivilapsihalvaustenMonikon genetiivilapsihalvauksien
PartitiivilapsihalvaustaMonikon partitiivilapsihalvauksia
InessiivilapsihalvauksessaMonikon inessiivilapsihalvauksissa
ElatiivilapsihalvauksestaMonikon elatiivilapsihalvauksista
IllatiivilapsihalvaukseenMonikon illatiivilapsihalvauksiin
AdessiivilapsihalvauksellaMonikon adessiivilapsihalvauksilla
AblatiivilapsihalvaukseltaMonikon ablatiivilapsihalvauksilta
AllatiivilapsihalvaukselleMonikon allatiivilapsihalvauksille
EssiivilapsihalvauksenaMonikon essiivilapsihalvauksina
TranslatiivilapsihalvaukseksiMonikon translatiivilapsihalvauksiksi
Monikon instruktiivilapsihalvauksinAbessiivilapsihalvauksetta
Monikon abessiivilapsihalvauksittaMonikon akkusatiivilapsihalvaukset