Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Vaihtoehtoiset kirjoitusmuodot

Ääntäminen

    • IPA: /ˈʃɑmɑːni/

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkoshamaanitGenetiivishamaanin
Monikon genetiivishamaanienPartitiivishamaania
Monikon partitiivishamaanejaInessiivishamaanissa
Monikon inessiivishamaaneissaElatiivishamaanista
Monikon elatiivishamaaneistaIllatiivishamaaniin
Monikon illatiivishamaaneihinAdessiivishamaanilla
Monikon adessiivishamaaneillaAblatiivishamaanilta
Monikon ablatiivishamaaneiltaAllatiivishamaanille
Monikon allatiivishamaaneilleEssiivishamaanina
Monikon essiivishamaaneinaTranslatiivishamaaniksi
Monikon translatiivishamaaneiksiMonikon instruktiivishamaanein
AbessiivishamaanittaMonikon abessiivishamaaneitta
Monikon akkusatiivishamaanit

Luokat