Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkopuukuidutGenetiivipuukuidun
Monikon genetiivipuukuitujenPartitiivipuukuitua
Monikon partitiivipuukuitujaInessiivipuukuidussa
Monikon inessiivipuukuiduissaElatiivipuukuidusta
Monikon elatiivipuukuiduistaIllatiivipuukuituun
Monikon illatiivipuukuituihinAdessiivipuukuidulla
Monikon adessiivipuukuiduillaAblatiivipuukuidulta
Monikon ablatiivipuukuiduiltaAllatiivipuukuidulle
Monikon allatiivipuukuiduilleEssiivipuukuituna
Monikon essiivipuukuituinaTranslatiivipuukuiduksi
Monikon translatiivipuukuiduiksiMonikon instruktiivipuukuiduin
AbessiivipuukuiduttaMonikon abessiivipuukuiduitta
Monikon akkusatiivipuukuidut