Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkodiskriminantitGenetiividiskriminantin
Monikon genetiividiskriminanttienPartitiividiskriminanttia
Monikon partitiividiskriminanttejaInessiividiskriminantissa
Monikon inessiividiskriminanteissaElatiividiskriminantista
Monikon elatiividiskriminanteistaIllatiividiskriminanttiin
Monikon illatiividiskriminantteihinAdessiividiskriminantilla
Monikon adessiividiskriminanteillaAblatiividiskriminantilta
Monikon ablatiividiskriminanteiltaAllatiividiskriminantille
Monikon allatiividiskriminanteilleEssiividiskriminanttina
Monikon essiividiskriminantteinaTranslatiividiskriminantiksi
Monikon translatiividiskriminanteiksiMonikon instruktiividiskriminantein
AbessiividiskriminantittaMonikon abessiividiskriminanteitta
Monikon akkusatiividiskriminantit

Luokat