Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
ariansk
Määritelmät
Adjektiivit
areiolaisuuteen
liittyvä
Substantiivit
areiolaisuuden
kannattaja
Taivutusmuodot
Monikko
areiolaiset
Monikko
areiolaiseni
Monikko
areiolaisesi
Monikko
areiolaisemme
Monikko
areiolaisenne
Monikko
areiolaisensa
Genetiivi
areiolaisen
Genetiivi
areiolaiseni
Genetiivi
areiolaisesi
Genetiivi
areiolaisemme
Genetiivi
areiolaisenne
Genetiivi
areiolaisensa
Monikon genetiivi
areiolaisten
Monikon genetiivi
areiolaisien
Monikon genetiivi
areiolaisteni
Monikon genetiivi
areiolaisieni
Monikon genetiivi
areiolaistesi
Monikon genetiivi
areiolaisiesi
Monikon genetiivi
areiolaistemme
Monikon genetiivi
areiolaisiemme
Monikon genetiivi
areiolaistenne
Monikon genetiivi
areiolaisienne
Monikon genetiivi
areiolaistensa
Monikon genetiivi
areiolaisiensa
Partitiivi
areiolaista
Partitiivi
areiolaistani
Partitiivi
areiolaistasi
Partitiivi
areiolaistamme
Partitiivi
areiolaistanne
Partitiivi
areiolaistaan
Partitiivi
areiolaistansa
Monikon partitiivi
areiolaisia
Monikon partitiivi
areiolaisiani
Monikon partitiivi
areiolaisiasi
Monikon partitiivi
areiolaisiamme
Monikon partitiivi
areiolaisianne
Monikon partitiivi
areiolaisiaan
Monikon partitiivi
areiolaisiansa
Inessiivi
areiolaisessa
Inessiivi
areiolaisessani
Inessiivi
areiolaisessasi
Inessiivi
areiolaisessamme
Inessiivi
areiolaisessanne
Inessiivi
areiolaisessaan
Inessiivi
areiolaisessansa
Monikon inessiivi
areiolaisissa
Monikon inessiivi
areiolaisissani
Monikon inessiivi
areiolaisissasi
Monikon inessiivi
areiolaisissamme
Monikon inessiivi
areiolaisissanne
Monikon inessiivi
areiolaisissaan
Monikon inessiivi
areiolaisissansa
Elatiivi
areiolaisesta
Elatiivi
areiolaisestani
Elatiivi
areiolaisestasi
Elatiivi
areiolaisestamme
Elatiivi
areiolaisestanne
Elatiivi
areiolaisestaan
Elatiivi
areiolaisestansa
Monikon elatiivi
areiolaisista
Monikon elatiivi
areiolaisistani
Monikon elatiivi
areiolaisistasi
Monikon elatiivi
areiolaisistamme
Monikon elatiivi
areiolaisistanne
Monikon elatiivi
areiolaisistaan
Monikon elatiivi
areiolaisistansa
Illatiivi
areiolaiseen
Illatiivi
areiolaiseeni
Illatiivi
areiolaiseesi
Illatiivi
areiolaiseemme
Illatiivi
areiolaiseenne
Illatiivi
areiolaiseensa
Monikon illatiivi
areiolaisiin
Monikon illatiivi
areiolaisiini
Monikon illatiivi
areiolaisiisi
Monikon illatiivi
areiolaisiimme
Monikon illatiivi
areiolaisiinne
Monikon illatiivi
areiolaisiinsa
Adessiivi
areiolaisella
Adessiivi
areiolaisellani
Adessiivi
areiolaisellasi
Adessiivi
areiolaisellamme
Adessiivi
areiolaisellanne
Adessiivi
areiolaisellaan
Adessiivi
areiolaisellansa
Monikon adessiivi
areiolaisilla
Monikon adessiivi
areiolaisillani
Monikon adessiivi
areiolaisillasi
Monikon adessiivi
areiolaisillamme
Monikon adessiivi
areiolaisillanne
Monikon adessiivi
areiolaisillaan
Monikon adessiivi
areiolaisillansa
Ablatiivi
areiolaiselta
Ablatiivi
areiolaiseltani
Ablatiivi
areiolaiseltasi
Ablatiivi
areiolaiseltamme
Ablatiivi
areiolaiseltanne
Ablatiivi
areiolaiseltaan
Ablatiivi
areiolaiseltansa
Monikon ablatiivi
areiolaisilta
Monikon ablatiivi
areiolaisiltani
Monikon ablatiivi
areiolaisiltasi
Monikon ablatiivi
areiolaisiltamme
Monikon ablatiivi
areiolaisiltanne
Monikon ablatiivi
areiolaisiltaan
Monikon ablatiivi
areiolaisiltansa
Allatiivi
areiolaiselle
Allatiivi
areiolaiselleni
Allatiivi
areiolaisellesi
Allatiivi
areiolaisellemme
Allatiivi
areiolaisellenne
Allatiivi
areiolaiselleen
Allatiivi
areiolaisellensa
Monikon allatiivi
areiolaisille
Monikon allatiivi
areiolaisilleni
Monikon allatiivi
areiolaisillesi
Monikon allatiivi
areiolaisillemme
Monikon allatiivi
areiolaisillenne
Monikon allatiivi
areiolaisilleen
Monikon allatiivi
areiolaisillensa
Essiivi
areiolaisena
Essiivi
areiolaisenani
Essiivi
areiolaisenasi
Essiivi
areiolaisenamme
Essiivi
areiolaisenanne
Essiivi
areiolaisenaan
Essiivi
areiolaisenansa
Monikon essiivi
areiolaisina
Monikon essiivi
areiolaisinani
Monikon essiivi
areiolaisinasi
Monikon essiivi
areiolaisinamme
Monikon essiivi
areiolaisinanne
Monikon essiivi
areiolaisinaan
Monikon essiivi
areiolaisinansa
Translatiivi
areiolaiseksi
Translatiivi
areiolaisekseni
Translatiivi
areiolaiseksesi
Translatiivi
areiolaiseksemme
Translatiivi
areiolaiseksenne
Translatiivi
areiolaisekseen
Translatiivi
areiolaiseksensa
Monikon translatiivi
areiolaisiksi
Monikon translatiivi
areiolaisikseni
Monikon translatiivi
areiolaisiksesi
Monikon translatiivi
areiolaisiksemme
Monikon translatiivi
areiolaisiksenne
Monikon translatiivi
areiolaisikseen
Monikon translatiivi
areiolaisiksensa
Monikon instruktiivi
areiolaisin
Abessiivi
areiolaisetta
Abessiivi
areiolaisettani
Abessiivi
areiolaisettasi
Abessiivi
areiolaisettamme
Abessiivi
areiolaisettanne
Abessiivi
areiolaisettaan
Abessiivi
areiolaisettansa
Monikon abessiivi
areiolaisitta
Monikon abessiivi
areiolaisittani
Monikon abessiivi
areiolaisittasi
Monikon abessiivi
areiolaisittamme
Monikon abessiivi
areiolaisittanne
Monikon abessiivi
areiolaisittaan
Monikon abessiivi
areiolaisittansa
Monikon komitatiivi
areiolaisine
Monikon komitatiivi
areiolaisineni
Monikon komitatiivi
areiolaisinesi
Monikon komitatiivi
areiolaisinemme
Monikon komitatiivi
areiolaisinenne
Monikon komitatiivi
areiolaisineen
Monikon komitatiivi
areiolaisinensa
Monikon akkusatiivi
areiolaiset
Monikon akkusatiivi
areiolaiseni
Monikon akkusatiivi
areiolaisesi
Monikon akkusatiivi
areiolaisemme
Monikon akkusatiivi
areiolaisenne
Monikon akkusatiivi
areiolaisensa
Akkusatiivi
areiolaiseni
Akkusatiivi
areiolaisesi
Akkusatiivi
areiolaisemme
Akkusatiivi
areiolaisenne
Akkusatiivi
areiolaisensa
Luokat
Adjektiivit
Kristinusko