Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkovarppiankkuritGenetiivivarppiankkurin
Monikon genetiivivarppiankkurienMonikon genetiivivarppiankkureiden
Monikon genetiivivarppiankkureittenPartitiivivarppiankkuria
Monikon partitiivivarppiankkureitaMonikon partitiivivarppiankkureja
InessiivivarppiankkurissaMonikon inessiivivarppiankkureissa
ElatiivivarppiankkuristaMonikon elatiivivarppiankkureista
IllatiivivarppiankkuriinMonikon illatiivivarppiankkureihin
AdessiivivarppiankkurillaMonikon adessiivivarppiankkureilla
AblatiivivarppiankkuriltaMonikon ablatiivivarppiankkureilta
AllatiivivarppiankkurilleMonikon allatiivivarppiankkureille
EssiivivarppiankkurinaMonikon essiivivarppiankkureina
TranslatiivivarppiankkuriksiMonikon translatiivivarppiankkureiksi
Monikon instruktiivivarppiankkureinAbessiivivarppiankkuritta
Monikon abessiivivarppiankkureittaMonikon akkusatiivivarppiankkurit