Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Määritelmät

Verbit

  1. tiirata

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenstiirailenYksikön toisen persoonan indikatiivin preesenstiirailet
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesenstiiraileeMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenstiirailemme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesenstiirailetteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin preesenstiirailevat
Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektitiirailinYksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektitiirailit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektitiirailiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektitiirailimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektitiirailitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektitiirailivat
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenstiirailisinYksikön toisen persoonan konditionaalin preesenstiirailisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesenstiirailisiMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenstiirailisimme
Monikon toisen persoonan konditionaalin preesenstiirailisitteMonikon kolmannen persoonan konditionaalin preesenstiirailisivat
Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesenstiiraileYksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesenstiirailkoon
Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesenstiirailkaammeMonikon toisen persoonan imperatiivin preesenstiirailkaa
Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesenstiirailkootYksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenstiiraillen
Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesenstiirailletYksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesenstiiraillee
Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenstiiraillemmeMonikon toisen persoonan potentiaalin preesenstiiraillette
Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesenstiiraillevat

Luokat