Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
1.
tamoul
{m}
Taivutusmuodot
Monikko
tamilinkieliset
Monikko
tamilinkieliseni
Monikko
tamilinkielisesi
Monikko
tamilinkielisemme
Monikko
tamilinkielisenne
Monikko
tamilinkielisensa
Genetiivi
tamilinkielisen
Genetiivi
tamilinkieliseni
Genetiivi
tamilinkielisesi
Genetiivi
tamilinkielisemme
Genetiivi
tamilinkielisenne
Genetiivi
tamilinkielisensa
Monikon genetiivi
tamilinkielisten
Monikon genetiivi
tamilinkielisien
Monikon genetiivi
tamilinkielisteni
Monikon genetiivi
tamilinkielisieni
Monikon genetiivi
tamilinkielistesi
Monikon genetiivi
tamilinkielisiesi
Monikon genetiivi
tamilinkielistemme
Monikon genetiivi
tamilinkielisiemme
Monikon genetiivi
tamilinkielistenne
Monikon genetiivi
tamilinkielisienne
Monikon genetiivi
tamilinkielistensa
Monikon genetiivi
tamilinkielisiensa
Partitiivi
tamilinkielista
Partitiivi
tamilinkielistani
Partitiivi
tamilinkielistasi
Partitiivi
tamilinkielistamme
Partitiivi
tamilinkielistanne
Partitiivi
tamilinkielistaan
Partitiivi
tamilinkielistansa
Monikon partitiivi
tamilinkielisia
Monikon partitiivi
tamilinkielisiani
Monikon partitiivi
tamilinkielisiasi
Monikon partitiivi
tamilinkielisiamme
Monikon partitiivi
tamilinkielisianne
Monikon partitiivi
tamilinkielisiaan
Monikon partitiivi
tamilinkielisiansa
Inessiivi
tamilinkielisessa
Inessiivi
tamilinkielisessani
Inessiivi
tamilinkielisessasi
Inessiivi
tamilinkielisessamme
Inessiivi
tamilinkielisessanne
Inessiivi
tamilinkielisessaan
Inessiivi
tamilinkielisessansa
Monikon inessiivi
tamilinkielisissa
Monikon inessiivi
tamilinkielisissani
Monikon inessiivi
tamilinkielisissasi
Monikon inessiivi
tamilinkielisissamme
Monikon inessiivi
tamilinkielisissanne
Monikon inessiivi
tamilinkielisissaan
Monikon inessiivi
tamilinkielisissansa
Elatiivi
tamilinkielisesta
Elatiivi
tamilinkielisestani
Elatiivi
tamilinkielisestasi
Elatiivi
tamilinkielisestamme
Elatiivi
tamilinkielisestanne
Elatiivi
tamilinkielisestaan
Elatiivi
tamilinkielisestansa
Monikon elatiivi
tamilinkielisista
Monikon elatiivi
tamilinkielisistani
Monikon elatiivi
tamilinkielisistasi
Monikon elatiivi
tamilinkielisistamme
Monikon elatiivi
tamilinkielisistanne
Monikon elatiivi
tamilinkielisistaan
Monikon elatiivi
tamilinkielisistansa
Illatiivi
tamilinkieliseen
Illatiivi
tamilinkieliseeni
Illatiivi
tamilinkieliseesi
Illatiivi
tamilinkieliseemme
Illatiivi
tamilinkieliseenne
Illatiivi
tamilinkieliseensa
Monikon illatiivi
tamilinkielisiin
Monikon illatiivi
tamilinkielisiini
Monikon illatiivi
tamilinkielisiisi
Monikon illatiivi
tamilinkielisiimme
Monikon illatiivi
tamilinkielisiinne
Monikon illatiivi
tamilinkielisiinsa
Adessiivi
tamilinkielisella
Adessiivi
tamilinkielisellani
Adessiivi
tamilinkielisellasi
Adessiivi
tamilinkielisellamme
Adessiivi
tamilinkielisellanne
Adessiivi
tamilinkielisellaan
Adessiivi
tamilinkielisellansa
Monikon adessiivi
tamilinkielisilla
Monikon adessiivi
tamilinkielisillani
Monikon adessiivi
tamilinkielisillasi
Monikon adessiivi
tamilinkielisillamme
Monikon adessiivi
tamilinkielisillanne
Monikon adessiivi
tamilinkielisillaan
Monikon adessiivi
tamilinkielisillansa
Ablatiivi
tamilinkieliselta
Ablatiivi
tamilinkieliseltani
Ablatiivi
tamilinkieliseltasi
Ablatiivi
tamilinkieliseltamme
Ablatiivi
tamilinkieliseltanne
Ablatiivi
tamilinkieliseltaan
Ablatiivi
tamilinkieliseltansa
Monikon ablatiivi
tamilinkielisilta
Monikon ablatiivi
tamilinkielisiltani
Monikon ablatiivi
tamilinkielisiltasi
Monikon ablatiivi
tamilinkielisiltamme
Monikon ablatiivi
tamilinkielisiltanne
Monikon ablatiivi
tamilinkielisiltaan
Monikon ablatiivi
tamilinkielisiltansa
Allatiivi
tamilinkieliselle
Allatiivi
tamilinkieliselleni
Allatiivi
tamilinkielisellesi
Allatiivi
tamilinkielisellemme
Allatiivi
tamilinkielisellenne
Allatiivi
tamilinkieliselleen
Allatiivi
tamilinkielisellensa
Monikon allatiivi
tamilinkielisille
Monikon allatiivi
tamilinkielisilleni
Monikon allatiivi
tamilinkielisillesi
Monikon allatiivi
tamilinkielisillemme
Monikon allatiivi
tamilinkielisillenne
Monikon allatiivi
tamilinkielisilleen
Monikon allatiivi
tamilinkielisillensa
Essiivi
tamilinkielisena
Essiivi
tamilinkielisenani
Essiivi
tamilinkielisenasi
Essiivi
tamilinkielisenamme
Essiivi
tamilinkielisenanne
Essiivi
tamilinkielisenaan
Essiivi
tamilinkielisenansa
Monikon essiivi
tamilinkielisina
Monikon essiivi
tamilinkielisinani
Monikon essiivi
tamilinkielisinasi
Monikon essiivi
tamilinkielisinamme
Monikon essiivi
tamilinkielisinanne
Monikon essiivi
tamilinkielisinaan
Monikon essiivi
tamilinkielisinansa
Translatiivi
tamilinkieliseksi
Translatiivi
tamilinkielisekseni
Translatiivi
tamilinkieliseksesi
Translatiivi
tamilinkieliseksemme
Translatiivi
tamilinkieliseksenne
Translatiivi
tamilinkielisekseen
Translatiivi
tamilinkieliseksensa
Monikon translatiivi
tamilinkielisiksi
Monikon translatiivi
tamilinkielisikseni
Monikon translatiivi
tamilinkielisiksesi
Monikon translatiivi
tamilinkielisiksemme
Monikon translatiivi
tamilinkielisiksenne
Monikon translatiivi
tamilinkielisikseen
Monikon translatiivi
tamilinkielisiksensa
Monikon instruktiivi
tamilinkielisin
Abessiivi
tamilinkielisetta
Abessiivi
tamilinkielisettani
Abessiivi
tamilinkielisettasi
Abessiivi
tamilinkielisettamme
Abessiivi
tamilinkielisettanne
Abessiivi
tamilinkielisettaan
Abessiivi
tamilinkielisettansa
Monikon abessiivi
tamilinkielisitta
Monikon abessiivi
tamilinkielisittani
Monikon abessiivi
tamilinkielisittasi
Monikon abessiivi
tamilinkielisittamme
Monikon abessiivi
tamilinkielisittanne
Monikon abessiivi
tamilinkielisittaan
Monikon abessiivi
tamilinkielisittansa
Monikon komitatiivi
tamilinkielisine
Monikon komitatiivi
tamilinkielisineni
Monikon komitatiivi
tamilinkielisinesi
Monikon komitatiivi
tamilinkielisinemme
Monikon komitatiivi
tamilinkielisinenne
Monikon komitatiivi
tamilinkielisineen
Monikon komitatiivi
tamilinkielisinensa
Monikon akkusatiivi
tamilinkieliset
Monikon akkusatiivi
tamilinkieliseni
Monikon akkusatiivi
tamilinkielisesi
Monikon akkusatiivi
tamilinkielisemme
Monikon akkusatiivi
tamilinkielisenne
Monikon akkusatiivi
tamilinkielisensa
Akkusatiivi
tamilinkieliseni
Akkusatiivi
tamilinkielisesi
Akkusatiivi
tamilinkielisemme
Akkusatiivi
tamilinkielisenne
Akkusatiivi
tamilinkielisensa