Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.
racial {m}

Taivutusmuodot

MonikkorotuvihatGenetiivirotuvihan
Monikon genetiivirotuvihojenPartitiivirotuvihaa
Monikon partitiivirotuvihojaInessiivirotuvihassa
Monikon inessiivirotuvihoissaElatiivirotuvihasta
Monikon elatiivirotuvihoistaIllatiivirotuvihaan
Monikon illatiivirotuvihoihinAdessiivirotuvihalla
Monikon adessiivirotuvihoillaAblatiivirotuvihalta
Monikon ablatiivirotuvihoiltaAllatiivirotuvihalle
Monikon allatiivirotuvihoilleEssiivirotuvihana
Monikon essiivirotuvihoinaTranslatiivirotuvihaksi
Monikon translatiivirotuvihoiksiMonikon instruktiivirotuvihoin
AbessiivirotuvihattaMonikon abessiivirotuvihoitta
Monikon akkusatiivirotuvihat

Luokat