Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
culturel
{m}
Määritelmät
Adjektiivit
kulttuuriin
liittyvä
Taivutusmuodot
Monikko
kulttuuriset
Monikko
kulttuuriseni
Monikko
kulttuurisesi
Monikko
kulttuurisemme
Monikko
kulttuurisenne
Monikko
kulttuurisensa
Genetiivi
kulttuurisen
Genetiivi
kulttuuriseni
Genetiivi
kulttuurisesi
Genetiivi
kulttuurisemme
Genetiivi
kulttuurisenne
Genetiivi
kulttuurisensa
Monikon genetiivi
kulttuuristen
Monikon genetiivi
kulttuurisien
Monikon genetiivi
kulttuuristeni
Monikon genetiivi
kulttuurisieni
Monikon genetiivi
kulttuuristesi
Monikon genetiivi
kulttuurisiesi
Monikon genetiivi
kulttuuristemme
Monikon genetiivi
kulttuurisiemme
Monikon genetiivi
kulttuuristenne
Monikon genetiivi
kulttuurisienne
Monikon genetiivi
kulttuuristensa
Monikon genetiivi
kulttuurisiensa
Partitiivi
kulttuurista
Partitiivi
kulttuuristani
Partitiivi
kulttuuristasi
Partitiivi
kulttuuristamme
Partitiivi
kulttuuristanne
Partitiivi
kulttuuristaan
Partitiivi
kulttuuristansa
Monikon partitiivi
kulttuurisia
Monikon partitiivi
kulttuurisiani
Monikon partitiivi
kulttuurisiasi
Monikon partitiivi
kulttuurisiamme
Monikon partitiivi
kulttuurisianne
Monikon partitiivi
kulttuurisiaan
Monikon partitiivi
kulttuurisiansa
Inessiivi
kulttuurisessa
Inessiivi
kulttuurisessani
Inessiivi
kulttuurisessasi
Inessiivi
kulttuurisessamme
Inessiivi
kulttuurisessanne
Inessiivi
kulttuurisessaan
Inessiivi
kulttuurisessansa
Monikon inessiivi
kulttuurisissa
Monikon inessiivi
kulttuurisissani
Monikon inessiivi
kulttuurisissasi
Monikon inessiivi
kulttuurisissamme
Monikon inessiivi
kulttuurisissanne
Monikon inessiivi
kulttuurisissaan
Monikon inessiivi
kulttuurisissansa
Elatiivi
kulttuurisesta
Elatiivi
kulttuurisestani
Elatiivi
kulttuurisestasi
Elatiivi
kulttuurisestamme
Elatiivi
kulttuurisestanne
Elatiivi
kulttuurisestaan
Elatiivi
kulttuurisestansa
Monikon elatiivi
kulttuurisista
Monikon elatiivi
kulttuurisistani
Monikon elatiivi
kulttuurisistasi
Monikon elatiivi
kulttuurisistamme
Monikon elatiivi
kulttuurisistanne
Monikon elatiivi
kulttuurisistaan
Monikon elatiivi
kulttuurisistansa
Illatiivi
kulttuuriseen
Illatiivi
kulttuuriseeni
Illatiivi
kulttuuriseesi
Illatiivi
kulttuuriseemme
Illatiivi
kulttuuriseenne
Illatiivi
kulttuuriseensa
Monikon illatiivi
kulttuurisiin
Monikon illatiivi
kulttuurisiini
Monikon illatiivi
kulttuurisiisi
Monikon illatiivi
kulttuurisiimme
Monikon illatiivi
kulttuurisiinne
Monikon illatiivi
kulttuurisiinsa
Adessiivi
kulttuurisella
Adessiivi
kulttuurisellani
Adessiivi
kulttuurisellasi
Adessiivi
kulttuurisellamme
Adessiivi
kulttuurisellanne
Adessiivi
kulttuurisellaan
Adessiivi
kulttuurisellansa
Monikon adessiivi
kulttuurisilla
Monikon adessiivi
kulttuurisillani
Monikon adessiivi
kulttuurisillasi
Monikon adessiivi
kulttuurisillamme
Monikon adessiivi
kulttuurisillanne
Monikon adessiivi
kulttuurisillaan
Monikon adessiivi
kulttuurisillansa
Ablatiivi
kulttuuriselta
Ablatiivi
kulttuuriseltani
Ablatiivi
kulttuuriseltasi
Ablatiivi
kulttuuriseltamme
Ablatiivi
kulttuuriseltanne
Ablatiivi
kulttuuriseltaan
Ablatiivi
kulttuuriseltansa
Monikon ablatiivi
kulttuurisilta
Monikon ablatiivi
kulttuurisiltani
Monikon ablatiivi
kulttuurisiltasi
Monikon ablatiivi
kulttuurisiltamme
Monikon ablatiivi
kulttuurisiltanne
Monikon ablatiivi
kulttuurisiltaan
Monikon ablatiivi
kulttuurisiltansa
Allatiivi
kulttuuriselle
Allatiivi
kulttuuriselleni
Allatiivi
kulttuurisellesi
Allatiivi
kulttuurisellemme
Allatiivi
kulttuurisellenne
Allatiivi
kulttuuriselleen
Allatiivi
kulttuurisellensa
Monikon allatiivi
kulttuurisille
Monikon allatiivi
kulttuurisilleni
Monikon allatiivi
kulttuurisillesi
Monikon allatiivi
kulttuurisillemme
Monikon allatiivi
kulttuurisillenne
Monikon allatiivi
kulttuurisilleen
Monikon allatiivi
kulttuurisillensa
Essiivi
kulttuurisena
Essiivi
kulttuurisenani
Essiivi
kulttuurisenasi
Essiivi
kulttuurisenamme
Essiivi
kulttuurisenanne
Essiivi
kulttuurisenaan
Essiivi
kulttuurisenansa
Monikon essiivi
kulttuurisina
Monikon essiivi
kulttuurisinani
Monikon essiivi
kulttuurisinasi
Monikon essiivi
kulttuurisinamme
Monikon essiivi
kulttuurisinanne
Monikon essiivi
kulttuurisinaan
Monikon essiivi
kulttuurisinansa
Translatiivi
kulttuuriseksi
Translatiivi
kulttuurisekseni
Translatiivi
kulttuuriseksesi
Translatiivi
kulttuuriseksemme
Translatiivi
kulttuuriseksenne
Translatiivi
kulttuurisekseen
Translatiivi
kulttuuriseksensa
Monikon translatiivi
kulttuurisiksi
Monikon translatiivi
kulttuurisikseni
Monikon translatiivi
kulttuurisiksesi
Monikon translatiivi
kulttuurisiksemme
Monikon translatiivi
kulttuurisiksenne
Monikon translatiivi
kulttuurisikseen
Monikon translatiivi
kulttuurisiksensa
Monikon instruktiivi
kulttuurisin
Abessiivi
kulttuurisetta
Abessiivi
kulttuurisettani
Abessiivi
kulttuurisettasi
Abessiivi
kulttuurisettamme
Abessiivi
kulttuurisettanne
Abessiivi
kulttuurisettaan
Abessiivi
kulttuurisettansa
Monikon abessiivi
kulttuurisitta
Monikon abessiivi
kulttuurisittani
Monikon abessiivi
kulttuurisittasi
Monikon abessiivi
kulttuurisittamme
Monikon abessiivi
kulttuurisittanne
Monikon abessiivi
kulttuurisittaan
Monikon abessiivi
kulttuurisittansa
Monikon komitatiivi
kulttuurisine
Monikon komitatiivi
kulttuurisineni
Monikon komitatiivi
kulttuurisinesi
Monikon komitatiivi
kulttuurisinemme
Monikon komitatiivi
kulttuurisinenne
Monikon komitatiivi
kulttuurisineen
Monikon komitatiivi
kulttuurisinensa
Monikon akkusatiivi
kulttuuriset
Monikon akkusatiivi
kulttuuriseni
Monikon akkusatiivi
kulttuurisesi
Monikon akkusatiivi
kulttuurisemme
Monikon akkusatiivi
kulttuurisenne
Monikon akkusatiivi
kulttuurisensa
Akkusatiivi
kulttuuriseni
Akkusatiivi
kulttuurisesi
Akkusatiivi
kulttuurisemme
Akkusatiivi
kulttuurisenne
Akkusatiivi
kulttuurisensa
Luokat
Adjektiivit