Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

  • Tuntematon aksentti:
    • IPA: [ˈfɑnfɑːri]
    • IPA: /ˈfɑɱ.fɑː.ri/
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkofanfaaritGenetiivifanfaarin
Monikon genetiivifanfaarienMonikon genetiivifanfaareiden
Monikon genetiivifanfaareittenPartitiivifanfaaria
Monikon partitiivifanfaareitaMonikon partitiivifanfaareja
InessiivifanfaarissaMonikon inessiivifanfaareissa
ElatiivifanfaaristaMonikon elatiivifanfaareista
IllatiivifanfaariinMonikon illatiivifanfaareihin
AdessiivifanfaarillaMonikon adessiivifanfaareilla
AblatiivifanfaariltaMonikon ablatiivifanfaareilta
AllatiivifanfaarilleMonikon allatiivifanfaareille
EssiivifanfaarinaMonikon essiivifanfaareina
TranslatiivifanfaariksiMonikon translatiivifanfaareiksi
Monikon instruktiivifanfaareinAbessiivifanfaaritta
Monikon abessiivifanfaareittaMonikon akkusatiivifanfaarit

Luokat