Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
1.
falsifiable
{f}
Taivutusmuodot
Monikko
falsifioituvat
Monikko
falsifioituvani
Monikko
falsifioituvasi
Monikko
falsifioituvamme
Monikko
falsifioituvanne
Monikko
falsifioituvansa
Genetiivi
falsifioituvan
Genetiivi
falsifioituvani
Genetiivi
falsifioituvasi
Genetiivi
falsifioituvamme
Genetiivi
falsifioituvanne
Genetiivi
falsifioituvansa
Monikon genetiivi
falsifioituvien
Monikon genetiivi
falsifioituvieni
Monikon genetiivi
falsifioituviesi
Monikon genetiivi
falsifioituviemme
Monikon genetiivi
falsifioituvienne
Monikon genetiivi
falsifioituviensa
Partitiivi
falsifioituvaa
Partitiivi
falsifioituvaani
Partitiivi
falsifioituvaasi
Partitiivi
falsifioituvaamme
Partitiivi
falsifioituvaanne
Partitiivi
falsifioituvaansa
Monikon partitiivi
falsifioituvia
Monikon partitiivi
falsifioituviani
Monikon partitiivi
falsifioituviasi
Monikon partitiivi
falsifioituviamme
Monikon partitiivi
falsifioituvianne
Monikon partitiivi
falsifioituviaan
Monikon partitiivi
falsifioituviansa
Inessiivi
falsifioituvassa
Inessiivi
falsifioituvassani
Inessiivi
falsifioituvassasi
Inessiivi
falsifioituvassamme
Inessiivi
falsifioituvassanne
Inessiivi
falsifioituvassaan
Inessiivi
falsifioituvassansa
Monikon inessiivi
falsifioituvissa
Monikon inessiivi
falsifioituvissani
Monikon inessiivi
falsifioituvissasi
Monikon inessiivi
falsifioituvissamme
Monikon inessiivi
falsifioituvissanne
Monikon inessiivi
falsifioituvissaan
Monikon inessiivi
falsifioituvissansa
Elatiivi
falsifioituvasta
Elatiivi
falsifioituvastani
Elatiivi
falsifioituvastasi
Elatiivi
falsifioituvastamme
Elatiivi
falsifioituvastanne
Elatiivi
falsifioituvastaan
Elatiivi
falsifioituvastansa
Monikon elatiivi
falsifioituvista
Monikon elatiivi
falsifioituvistani
Monikon elatiivi
falsifioituvistasi
Monikon elatiivi
falsifioituvistamme
Monikon elatiivi
falsifioituvistanne
Monikon elatiivi
falsifioituvistaan
Monikon elatiivi
falsifioituvistansa
Illatiivi
falsifioituvaan
Illatiivi
falsifioituvaani
Illatiivi
falsifioituvaasi
Illatiivi
falsifioituvaamme
Illatiivi
falsifioituvaanne
Illatiivi
falsifioituvaansa
Monikon illatiivi
falsifioituviin
Monikon illatiivi
falsifioituviini
Monikon illatiivi
falsifioituviisi
Monikon illatiivi
falsifioituviimme
Monikon illatiivi
falsifioituviinne
Monikon illatiivi
falsifioituviinsa
Adessiivi
falsifioituvalla
Adessiivi
falsifioituvallani
Adessiivi
falsifioituvallasi
Adessiivi
falsifioituvallamme
Adessiivi
falsifioituvallanne
Adessiivi
falsifioituvallaan
Adessiivi
falsifioituvallansa
Monikon adessiivi
falsifioituvilla
Monikon adessiivi
falsifioituvillani
Monikon adessiivi
falsifioituvillasi
Monikon adessiivi
falsifioituvillamme
Monikon adessiivi
falsifioituvillanne
Monikon adessiivi
falsifioituvillaan
Monikon adessiivi
falsifioituvillansa
Ablatiivi
falsifioituvalta
Ablatiivi
falsifioituvaltani
Ablatiivi
falsifioituvaltasi
Ablatiivi
falsifioituvaltamme
Ablatiivi
falsifioituvaltanne
Ablatiivi
falsifioituvaltaan
Ablatiivi
falsifioituvaltansa
Monikon ablatiivi
falsifioituvilta
Monikon ablatiivi
falsifioituviltani
Monikon ablatiivi
falsifioituviltasi
Monikon ablatiivi
falsifioituviltamme
Monikon ablatiivi
falsifioituviltanne
Monikon ablatiivi
falsifioituviltaan
Monikon ablatiivi
falsifioituviltansa
Allatiivi
falsifioituvalle
Allatiivi
falsifioituvalleni
Allatiivi
falsifioituvallesi
Allatiivi
falsifioituvallemme
Allatiivi
falsifioituvallenne
Allatiivi
falsifioituvalleen
Allatiivi
falsifioituvallensa
Monikon allatiivi
falsifioituville
Monikon allatiivi
falsifioituvilleni
Monikon allatiivi
falsifioituvillesi
Monikon allatiivi
falsifioituvillemme
Monikon allatiivi
falsifioituvillenne
Monikon allatiivi
falsifioituvilleen
Monikon allatiivi
falsifioituvillensa
Essiivi
falsifioituvana
Essiivi
falsifioituvanani
Essiivi
falsifioituvanasi
Essiivi
falsifioituvanamme
Essiivi
falsifioituvananne
Essiivi
falsifioituvanaan
Essiivi
falsifioituvanansa
Monikon essiivi
falsifioituvina
Monikon essiivi
falsifioituvinani
Monikon essiivi
falsifioituvinasi
Monikon essiivi
falsifioituvinamme
Monikon essiivi
falsifioituvinanne
Monikon essiivi
falsifioituvinaan
Monikon essiivi
falsifioituvinansa
Translatiivi
falsifioituvaksi
Translatiivi
falsifioituvakseni
Translatiivi
falsifioituvaksesi
Translatiivi
falsifioituvaksemme
Translatiivi
falsifioituvaksenne
Translatiivi
falsifioituvakseen
Translatiivi
falsifioituvaksensa
Monikon translatiivi
falsifioituviksi
Monikon translatiivi
falsifioituvikseni
Monikon translatiivi
falsifioituviksesi
Monikon translatiivi
falsifioituviksemme
Monikon translatiivi
falsifioituviksenne
Monikon translatiivi
falsifioituvikseen
Monikon translatiivi
falsifioituviksensa
Monikon instruktiivi
falsifioituvin
Abessiivi
falsifioituvatta
Abessiivi
falsifioituvattani
Abessiivi
falsifioituvattasi
Abessiivi
falsifioituvattamme
Abessiivi
falsifioituvattanne
Abessiivi
falsifioituvattaan
Abessiivi
falsifioituvattansa
Monikon abessiivi
falsifioituvitta
Monikon abessiivi
falsifioituvittani
Monikon abessiivi
falsifioituvittasi
Monikon abessiivi
falsifioituvittamme
Monikon abessiivi
falsifioituvittanne
Monikon abessiivi
falsifioituvittaan
Monikon abessiivi
falsifioituvittansa
Monikon komitatiivi
falsifioituvine
Monikon komitatiivi
falsifioituvineni
Monikon komitatiivi
falsifioituvinesi
Monikon komitatiivi
falsifioituvinemme
Monikon komitatiivi
falsifioituvinenne
Monikon komitatiivi
falsifioituvineen
Monikon komitatiivi
falsifioituvinensa
Komparatiivi
falsifioituvampi
Superlatiivi
falsifioituvin
Monikon akkusatiivi
falsifioituvat
Monikon akkusatiivi
falsifioituvani
Monikon akkusatiivi
falsifioituvasi
Monikon akkusatiivi
falsifioituvamme
Monikon akkusatiivi
falsifioituvanne
Monikon akkusatiivi
falsifioituvansa
Akkusatiivi
falsifioituvani
Akkusatiivi
falsifioituvasi
Akkusatiivi
falsifioituvamme
Akkusatiivi
falsifioituvanne
Akkusatiivi
falsifioituvansa
Luokat
Adjektiivit
Tieteet