Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkorattijuoppoudetGenetiivirattijuoppouden
Monikon genetiivirattijuoppouksienPartitiivirattijuoppoutta
Monikon partitiivirattijuoppouksiaInessiivirattijuoppoudessa
Monikon inessiivirattijuoppouksissaElatiivirattijuoppoudesta
Monikon elatiivirattijuoppouksistaIllatiivirattijuoppouteen
Monikon illatiivirattijuoppouksiinAdessiivirattijuoppoudella
Monikon adessiivirattijuoppouksillaAblatiivirattijuoppoudelta
Monikon ablatiivirattijuoppouksiltaAllatiivirattijuoppoudelle
Monikon allatiivirattijuoppouksilleEssiivirattijuoppoutena
Monikon essiivirattijuoppouksinaTranslatiivirattijuoppoudeksi
Monikon translatiivirattijuoppouksiksiMonikon instruktiivirattijuoppouksin
AbessiivirattijuoppoudettaMonikon abessiivirattijuoppouksitta
Monikon akkusatiivirattijuoppoudet

Luokat