Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Ääninäyte
Adjektiivit
1.
lett
Taivutusmuodot
Monikko
latviankieliset
Monikko
latviankieliseni
Monikko
latviankielisesi
Monikko
latviankielisemme
Monikko
latviankielisenne
Monikko
latviankielisensä
Genetiivi
latviankielisen
Genetiivi
latviankieliseni
Genetiivi
latviankielisesi
Genetiivi
latviankielisemme
Genetiivi
latviankielisenne
Genetiivi
latviankielisensä
Monikon genetiivi
latviankielisten
Monikon genetiivi
latviankielisien
Monikon genetiivi
latviankielisteni
Monikon genetiivi
latviankielisieni
Monikon genetiivi
latviankielistesi
Monikon genetiivi
latviankielisiesi
Monikon genetiivi
latviankielistemme
Monikon genetiivi
latviankielisiemme
Monikon genetiivi
latviankielistenne
Monikon genetiivi
latviankielisienne
Monikon genetiivi
latviankielistensä
Monikon genetiivi
latviankielisiensä
Partitiivi
latviankielistä
Partitiivi
latviankielistäni
Partitiivi
latviankielistäsi
Partitiivi
latviankielistämme
Partitiivi
latviankielistänne
Partitiivi
latviankielistään
Partitiivi
latviankielistänsä
Monikon partitiivi
latviankielisiä
Monikon partitiivi
latviankielisiäni
Monikon partitiivi
latviankielisiäsi
Monikon partitiivi
latviankielisiämme
Monikon partitiivi
latviankielisiänne
Monikon partitiivi
latviankielisiään
Monikon partitiivi
latviankielisiänsä
Inessiivi
latviankielisessä
Inessiivi
latviankielisessäni
Inessiivi
latviankielisessäsi
Inessiivi
latviankielisessämme
Inessiivi
latviankielisessänne
Inessiivi
latviankielisessään
Inessiivi
latviankielisessänsä
Monikon inessiivi
latviankielisissä
Monikon inessiivi
latviankielisissäni
Monikon inessiivi
latviankielisissäsi
Monikon inessiivi
latviankielisissämme
Monikon inessiivi
latviankielisissänne
Monikon inessiivi
latviankielisissään
Monikon inessiivi
latviankielisissänsä
Elatiivi
latviankielisestä
Elatiivi
latviankielisestäni
Elatiivi
latviankielisestäsi
Elatiivi
latviankielisestämme
Elatiivi
latviankielisestänne
Elatiivi
latviankielisestään
Elatiivi
latviankielisestänsä
Monikon elatiivi
latviankielisistä
Monikon elatiivi
latviankielisistäni
Monikon elatiivi
latviankielisistäsi
Monikon elatiivi
latviankielisistämme
Monikon elatiivi
latviankielisistänne
Monikon elatiivi
latviankielisistään
Monikon elatiivi
latviankielisistänsä
Illatiivi
latviankieliseen
Illatiivi
latviankieliseeni
Illatiivi
latviankieliseesi
Illatiivi
latviankieliseemme
Illatiivi
latviankieliseenne
Illatiivi
latviankieliseensä
Monikon illatiivi
latviankielisiin
Monikon illatiivi
latviankielisiini
Monikon illatiivi
latviankielisiisi
Monikon illatiivi
latviankielisiimme
Monikon illatiivi
latviankielisiinne
Monikon illatiivi
latviankielisiinsä
Adessiivi
latviankielisellä
Adessiivi
latviankieliselläni
Adessiivi
latviankieliselläsi
Adessiivi
latviankielisellämme
Adessiivi
latviankielisellänne
Adessiivi
latviankielisellään
Adessiivi
latviankielisellänsä
Monikon adessiivi
latviankielisillä
Monikon adessiivi
latviankielisilläni
Monikon adessiivi
latviankielisilläsi
Monikon adessiivi
latviankielisillämme
Monikon adessiivi
latviankielisillänne
Monikon adessiivi
latviankielisillään
Monikon adessiivi
latviankielisillänsä
Ablatiivi
latviankieliseltä
Ablatiivi
latviankieliseltäni
Ablatiivi
latviankieliseltäsi
Ablatiivi
latviankieliseltämme
Ablatiivi
latviankieliseltänne
Ablatiivi
latviankieliseltään
Ablatiivi
latviankieliseltänsä
Monikon ablatiivi
latviankielisiltä
Monikon ablatiivi
latviankielisiltäni
Monikon ablatiivi
latviankielisiltäsi
Monikon ablatiivi
latviankielisiltämme
Monikon ablatiivi
latviankielisiltänne
Monikon ablatiivi
latviankielisiltään
Monikon ablatiivi
latviankielisiltänsä
Allatiivi
latviankieliselle
Allatiivi
latviankieliselleni
Allatiivi
latviankielisellesi
Allatiivi
latviankielisellemme
Allatiivi
latviankielisellenne
Allatiivi
latviankieliselleen
Allatiivi
latviankielisellensä
Monikon allatiivi
latviankielisille
Monikon allatiivi
latviankielisilleni
Monikon allatiivi
latviankielisillesi
Monikon allatiivi
latviankielisillemme
Monikon allatiivi
latviankielisillenne
Monikon allatiivi
latviankielisilleen
Monikon allatiivi
latviankielisillensä
Essiivi
latviankielisenä
Essiivi
latviankielisenäni
Essiivi
latviankielisenäsi
Essiivi
latviankielisenämme
Essiivi
latviankielisenänne
Essiivi
latviankielisenään
Essiivi
latviankielisenänsä
Monikon essiivi
latviankielisinä
Monikon essiivi
latviankielisinäni
Monikon essiivi
latviankielisinäsi
Monikon essiivi
latviankielisinämme
Monikon essiivi
latviankielisinänne
Monikon essiivi
latviankielisinään
Monikon essiivi
latviankielisinänsä
Translatiivi
latviankieliseksi
Translatiivi
latviankielisekseni
Translatiivi
latviankieliseksesi
Translatiivi
latviankieliseksemme
Translatiivi
latviankieliseksenne
Translatiivi
latviankielisekseen
Translatiivi
latviankieliseksensä
Monikon translatiivi
latviankielisiksi
Monikon translatiivi
latviankielisikseni
Monikon translatiivi
latviankielisiksesi
Monikon translatiivi
latviankielisiksemme
Monikon translatiivi
latviankielisiksenne
Monikon translatiivi
latviankielisikseen
Monikon translatiivi
latviankielisiksensä
Monikon instruktiivi
latviankielisin
Abessiivi
latviankielisettä
Abessiivi
latviankielisettäni
Abessiivi
latviankielisettäsi
Abessiivi
latviankielisettämme
Abessiivi
latviankielisettänne
Abessiivi
latviankielisettään
Abessiivi
latviankielisettänsä
Monikon abessiivi
latviankielisittä
Monikon abessiivi
latviankielisittäni
Monikon abessiivi
latviankielisittäsi
Monikon abessiivi
latviankielisittämme
Monikon abessiivi
latviankielisittänne
Monikon abessiivi
latviankielisittään
Monikon abessiivi
latviankielisittänsä
Monikon komitatiivi
latviankielisine
Monikon komitatiivi
latviankielisineni
Monikon komitatiivi
latviankielisinesi
Monikon komitatiivi
latviankielisinemme
Monikon komitatiivi
latviankielisinenne
Monikon komitatiivi
latviankielisineen
Monikon komitatiivi
latviankielisinensä
Monikon akkusatiivi
latviankieliset
Monikon akkusatiivi
latviankieliseni
Monikon akkusatiivi
latviankielisesi
Monikon akkusatiivi
latviankielisemme
Monikon akkusatiivi
latviankielisenne
Monikon akkusatiivi
latviankielisensä
Akkusatiivi
latviankieliseni
Akkusatiivi
latviankielisesi
Akkusatiivi
latviankielisemme
Akkusatiivi
latviankielisenne
Akkusatiivi
latviankielisensä