Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
Adjektiivit
1.
2.
3.
  • ÄäntäminenUS

Määritelmät

Adjektiivi

  1. sellainen joka ei ole palanut

Taivutusmuodot

MonikkopalamattomatMonikkopalamattomani
MonikkopalamattomasiMonikkopalamattomamme
MonikkopalamattomanneMonikkopalamattomansa
GenetiivipalamattomanGenetiivipalamattomani
GenetiivipalamattomasiGenetiivipalamattomamme
GenetiivipalamattomanneGenetiivipalamattomansa
Monikon genetiivipalamattomienMonikon genetiivipalamattomieni
Monikon genetiivipalamattomiesiMonikon genetiivipalamattomiemme
Monikon genetiivipalamattomienneMonikon genetiivipalamattomiensa
PartitiivipalamatontaPartitiivipalamatontani
PartitiivipalamatontasiPartitiivipalamatontamme
PartitiivipalamatontannePartitiivipalamatontaan
PartitiivipalamatontansaMonikon partitiivipalamattomia
Monikon partitiivipalamattomianiMonikon partitiivipalamattomiasi
Monikon partitiivipalamattomiammeMonikon partitiivipalamattomianne
Monikon partitiivipalamattomiaanMonikon partitiivipalamattomiansa
InessiivipalamattomassaInessiivipalamattomassani
InessiivipalamattomassasiInessiivipalamattomassamme
InessiivipalamattomassanneInessiivipalamattomassaan
InessiivipalamattomassansaMonikon inessiivipalamattomissa
Monikon inessiivipalamattomissaniMonikon inessiivipalamattomissasi
Monikon inessiivipalamattomissammeMonikon inessiivipalamattomissanne
Monikon inessiivipalamattomissaanMonikon inessiivipalamattomissansa
ElatiivipalamattomastaElatiivipalamattomastani
ElatiivipalamattomastasiElatiivipalamattomastamme
ElatiivipalamattomastanneElatiivipalamattomastaan
ElatiivipalamattomastansaMonikon elatiivipalamattomista
Monikon elatiivipalamattomistaniMonikon elatiivipalamattomistasi
Monikon elatiivipalamattomistammeMonikon elatiivipalamattomistanne
Monikon elatiivipalamattomistaanMonikon elatiivipalamattomistansa
IllatiivipalamattomaanIllatiivipalamattomaani
IllatiivipalamattomaasiIllatiivipalamattomaamme
IllatiivipalamattomaanneIllatiivipalamattomaansa
Monikon illatiivipalamattomiinMonikon illatiivipalamattomiini
Monikon illatiivipalamattomiisiMonikon illatiivipalamattomiimme
Monikon illatiivipalamattomiinneMonikon illatiivipalamattomiinsa
AdessiivipalamattomallaAdessiivipalamattomallani
AdessiivipalamattomallasiAdessiivipalamattomallamme
AdessiivipalamattomallanneAdessiivipalamattomallaan
AdessiivipalamattomallansaMonikon adessiivipalamattomilla
Monikon adessiivipalamattomillaniMonikon adessiivipalamattomillasi
Monikon adessiivipalamattomillammeMonikon adessiivipalamattomillanne
Monikon adessiivipalamattomillaanMonikon adessiivipalamattomillansa
AblatiivipalamattomaltaAblatiivipalamattomaltani
AblatiivipalamattomaltasiAblatiivipalamattomaltamme
AblatiivipalamattomaltanneAblatiivipalamattomaltaan
AblatiivipalamattomaltansaMonikon ablatiivipalamattomilta
Monikon ablatiivipalamattomiltaniMonikon ablatiivipalamattomiltasi
Monikon ablatiivipalamattomiltammeMonikon ablatiivipalamattomiltanne
Monikon ablatiivipalamattomiltaanMonikon ablatiivipalamattomiltansa
AllatiivipalamattomalleAllatiivipalamattomalleni
AllatiivipalamattomallesiAllatiivipalamattomallemme
AllatiivipalamattomallenneAllatiivipalamattomalleen
AllatiivipalamattomallensaMonikon allatiivipalamattomille
Monikon allatiivipalamattomilleniMonikon allatiivipalamattomillesi
Monikon allatiivipalamattomillemmeMonikon allatiivipalamattomillenne
Monikon allatiivipalamattomilleenMonikon allatiivipalamattomillensa
EssiivipalamattomanaEssiivipalamattomanani
EssiivipalamattomanasiEssiivipalamattomanamme
EssiivipalamattomananneEssiivipalamattomanaan
EssiivipalamattomanansaMonikon essiivipalamattomina
Monikon essiivipalamattominaniMonikon essiivipalamattominasi
Monikon essiivipalamattominammeMonikon essiivipalamattominanne
Monikon essiivipalamattominaanMonikon essiivipalamattominansa
TranslatiivipalamattomaksiTranslatiivipalamattomakseni
TranslatiivipalamattomaksesiTranslatiivipalamattomaksemme
TranslatiivipalamattomaksenneTranslatiivipalamattomakseen
TranslatiivipalamattomaksensaMonikon translatiivipalamattomiksi
Monikon translatiivipalamattomikseniMonikon translatiivipalamattomiksesi
Monikon translatiivipalamattomiksemmeMonikon translatiivipalamattomiksenne
Monikon translatiivipalamattomikseenMonikon translatiivipalamattomiksensa
Monikon instruktiivipalamattominAbessiivipalamattomatta
AbessiivipalamattomattaniAbessiivipalamattomattasi
AbessiivipalamattomattammeAbessiivipalamattomattanne
AbessiivipalamattomattaanAbessiivipalamattomattansa
Monikon abessiivipalamattomittaMonikon abessiivipalamattomittani
Monikon abessiivipalamattomittasiMonikon abessiivipalamattomittamme
Monikon abessiivipalamattomittanneMonikon abessiivipalamattomittaan
Monikon abessiivipalamattomittansaMonikon komitatiivipalamattomine
Monikon komitatiivipalamattomineniMonikon komitatiivipalamattominesi
Monikon komitatiivipalamattominemmeMonikon komitatiivipalamattominenne
Monikon komitatiivipalamattomineenMonikon komitatiivipalamattominensa
KomparatiivipalamattomampiSuperlatiivipalamattomin
Monikon akkusatiivipalamattomatMonikon akkusatiivipalamattomani
Monikon akkusatiivipalamattomasiMonikon akkusatiivipalamattomamme
Monikon akkusatiivipalamattomanneMonikon akkusatiivipalamattomansa
AkkusatiivipalamattomaniAkkusatiivipalamattomasi
AkkusatiivipalamattomammeAkkusatiivipalamattomanne
Akkusatiivipalamattomansa

Luokat