Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
Substantiivit
1.
  • ÄäntäminenUS
2.
  • ÄäntäminenUS

Taivutusmuodot

MonikkoharhautumisetGenetiiviharhautumisen
Monikon genetiiviharhautumistenMonikon genetiiviharhautumisien
PartitiiviharhautumistaMonikon partitiiviharhautumisia
InessiiviharhautumisessaMonikon inessiiviharhautumisissa
ElatiiviharhautumisestaMonikon elatiiviharhautumisista
IllatiiviharhautumiseenMonikon illatiiviharhautumisiin
AdessiiviharhautumisellaMonikon adessiiviharhautumisilla
AblatiiviharhautumiseltaMonikon ablatiiviharhautumisilta
AllatiiviharhautumiselleMonikon allatiiviharhautumisille
EssiiviharhautumisenaMonikon essiiviharhautumisina
TranslatiiviharhautumiseksiMonikon translatiiviharhautumisiksi
Monikon instruktiiviharhautumisinAbessiiviharhautumisetta
Monikon abessiiviharhautumisittaMonikon akkusatiiviharhautumiset