Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoabsolutistisetMonikkoabsolutistiseni
MonikkoabsolutistisesiMonikkoabsolutistisemme
MonikkoabsolutistisenneMonikkoabsolutistisensa
GenetiiviabsolutistisenGenetiiviabsolutistiseni
GenetiiviabsolutistisesiGenetiiviabsolutistisemme
GenetiiviabsolutistisenneGenetiiviabsolutistisensa
Monikon genetiiviabsolutististenMonikon genetiiviabsolutistisien
Monikon genetiiviabsolutististeniMonikon genetiiviabsolutistisieni
Monikon genetiiviabsolutististesiMonikon genetiiviabsolutistisiesi
Monikon genetiiviabsolutististemmeMonikon genetiiviabsolutistisiemme
Monikon genetiiviabsolutististenneMonikon genetiiviabsolutistisienne
Monikon genetiiviabsolutististensaMonikon genetiiviabsolutistisiensa
PartitiiviabsolutististaPartitiiviabsolutististani
PartitiiviabsolutististasiPartitiiviabsolutististamme
PartitiiviabsolutististannePartitiiviabsolutististaan
PartitiiviabsolutististansaMonikon partitiiviabsolutistisia
Monikon partitiiviabsolutistisianiMonikon partitiiviabsolutistisiasi
Monikon partitiiviabsolutistisiammeMonikon partitiiviabsolutistisianne
Monikon partitiiviabsolutistisiaanMonikon partitiiviabsolutistisiansa
InessiiviabsolutistisessaInessiiviabsolutistisessani
InessiiviabsolutistisessasiInessiiviabsolutistisessamme
InessiiviabsolutistisessanneInessiiviabsolutistisessaan
InessiiviabsolutistisessansaMonikon inessiiviabsolutistisissa
Monikon inessiiviabsolutistisissaniMonikon inessiiviabsolutistisissasi
Monikon inessiiviabsolutistisissammeMonikon inessiiviabsolutistisissanne
Monikon inessiiviabsolutistisissaanMonikon inessiiviabsolutistisissansa
ElatiiviabsolutistisestaElatiiviabsolutistisestani
ElatiiviabsolutistisestasiElatiiviabsolutistisestamme
ElatiiviabsolutistisestanneElatiiviabsolutistisestaan
ElatiiviabsolutistisestansaMonikon elatiiviabsolutistisista
Monikon elatiiviabsolutistisistaniMonikon elatiiviabsolutistisistasi
Monikon elatiiviabsolutistisistammeMonikon elatiiviabsolutistisistanne
Monikon elatiiviabsolutistisistaanMonikon elatiiviabsolutistisistansa
IllatiiviabsolutistiseenIllatiiviabsolutistiseeni
IllatiiviabsolutistiseesiIllatiiviabsolutistiseemme
IllatiiviabsolutistiseenneIllatiiviabsolutistiseensa
Monikon illatiiviabsolutistisiinMonikon illatiiviabsolutistisiini
Monikon illatiiviabsolutistisiisiMonikon illatiiviabsolutistisiimme
Monikon illatiiviabsolutistisiinneMonikon illatiiviabsolutistisiinsa
AdessiiviabsolutistisellaAdessiiviabsolutistisellani
AdessiiviabsolutistisellasiAdessiiviabsolutistisellamme
AdessiiviabsolutistisellanneAdessiiviabsolutistisellaan
AdessiiviabsolutistisellansaMonikon adessiiviabsolutistisilla
Monikon adessiiviabsolutistisillaniMonikon adessiiviabsolutistisillasi
Monikon adessiiviabsolutistisillammeMonikon adessiiviabsolutistisillanne
Monikon adessiiviabsolutistisillaanMonikon adessiiviabsolutistisillansa
AblatiiviabsolutistiseltaAblatiiviabsolutistiseltani
AblatiiviabsolutistiseltasiAblatiiviabsolutistiseltamme
AblatiiviabsolutistiseltanneAblatiiviabsolutistiseltaan
AblatiiviabsolutistiseltansaMonikon ablatiiviabsolutistisilta
Monikon ablatiiviabsolutistisiltaniMonikon ablatiiviabsolutistisiltasi
Monikon ablatiiviabsolutistisiltammeMonikon ablatiiviabsolutistisiltanne
Monikon ablatiiviabsolutistisiltaanMonikon ablatiiviabsolutistisiltansa
AllatiiviabsolutistiselleAllatiiviabsolutistiselleni
AllatiiviabsolutistisellesiAllatiiviabsolutistisellemme
AllatiiviabsolutistisellenneAllatiiviabsolutistiselleen
AllatiiviabsolutistisellensaMonikon allatiiviabsolutistisille
Monikon allatiiviabsolutistisilleniMonikon allatiiviabsolutistisillesi
Monikon allatiiviabsolutistisillemmeMonikon allatiiviabsolutistisillenne
Monikon allatiiviabsolutistisilleenMonikon allatiiviabsolutistisillensa
EssiiviabsolutistisenaEssiiviabsolutistisenani
EssiiviabsolutistisenasiEssiiviabsolutistisenamme
EssiiviabsolutistisenanneEssiiviabsolutistisenaan
EssiiviabsolutistisenansaMonikon essiiviabsolutistisina
Monikon essiiviabsolutistisinaniMonikon essiiviabsolutistisinasi
Monikon essiiviabsolutistisinammeMonikon essiiviabsolutistisinanne
Monikon essiiviabsolutistisinaanMonikon essiiviabsolutistisinansa
TranslatiiviabsolutistiseksiTranslatiiviabsolutistisekseni
TranslatiiviabsolutistiseksesiTranslatiiviabsolutistiseksemme
TranslatiiviabsolutistiseksenneTranslatiiviabsolutistisekseen
TranslatiiviabsolutistiseksensaMonikon translatiiviabsolutistisiksi
Monikon translatiiviabsolutistisikseniMonikon translatiiviabsolutistisiksesi
Monikon translatiiviabsolutistisiksemmeMonikon translatiiviabsolutistisiksenne
Monikon translatiiviabsolutistisikseenMonikon translatiiviabsolutistisiksensa
Monikon instruktiiviabsolutistisinAbessiiviabsolutistisetta
AbessiiviabsolutistisettaniAbessiiviabsolutistisettasi
AbessiiviabsolutistisettammeAbessiiviabsolutistisettanne
AbessiiviabsolutistisettaanAbessiiviabsolutistisettansa
Monikon abessiiviabsolutistisittaMonikon abessiiviabsolutistisittani
Monikon abessiiviabsolutistisittasiMonikon abessiiviabsolutistisittamme
Monikon abessiiviabsolutistisittanneMonikon abessiiviabsolutistisittaan
Monikon abessiiviabsolutistisittansaMonikon komitatiiviabsolutistisine
Monikon komitatiiviabsolutistisineniMonikon komitatiiviabsolutistisinesi
Monikon komitatiiviabsolutistisinemmeMonikon komitatiiviabsolutistisinenne
Monikon komitatiiviabsolutistisineenMonikon komitatiiviabsolutistisinensa
KomparatiiviabsolutistisempiSuperlatiiviabsolutistisin
Monikon akkusatiiviabsolutistisetMonikon akkusatiiviabsolutistiseni
Monikon akkusatiiviabsolutistisesiMonikon akkusatiiviabsolutistisemme
Monikon akkusatiiviabsolutistisenneMonikon akkusatiiviabsolutistisensa
AkkusatiiviabsolutistiseniAkkusatiiviabsolutistisesi
AkkusatiiviabsolutistisemmeAkkusatiiviabsolutistisenne
Akkusatiiviabsolutistisensa

Luokat