Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
Substantiivit
1.
  • ÄäntäminenUS
2.

Taivutusmuodot

MonikkoharhapolutGenetiiviharhapolun
Monikon genetiiviharhapolkujenPartitiiviharhapolkua
Monikon partitiiviharhapolkujaInessiiviharhapolussa
Monikon inessiiviharhapoluissaElatiiviharhapolusta
Monikon elatiiviharhapoluistaIllatiiviharhapolkuun
Monikon illatiiviharhapolkuihinAdessiiviharhapolulla
Monikon adessiiviharhapoluillaAblatiiviharhapolulta
Monikon ablatiiviharhapoluiltaAllatiiviharhapolulle
Monikon allatiiviharhapoluilleEssiiviharhapolkuna
Monikon essiiviharhapolkuinaTranslatiiviharhapoluksi
Monikon translatiiviharhapoluiksiMonikon instruktiiviharhapoluin
AbessiiviharhapoluttaMonikon abessiiviharhapoluitta
Monikon akkusatiiviharhapolut