Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkovarpaanluutGenetiivivarpaanluun
Monikon genetiivivarpaanluidenMonikon genetiivivarpaanluitten
PartitiivivarpaanluutaMonikon partitiivivarpaanluita
InessiivivarpaanluussaMonikon inessiivivarpaanluissa
ElatiivivarpaanluustaMonikon elatiivivarpaanluista
IllatiivivarpaanluuhunMonikon illatiivivarpaanluihin
AdessiivivarpaanluullaMonikon adessiivivarpaanluilla
AblatiivivarpaanluultaMonikon ablatiivivarpaanluilta
AllatiivivarpaanluulleMonikon allatiivivarpaanluille
EssiivivarpaanluunaMonikon essiivivarpaanluina
TranslatiivivarpaanluuksiMonikon translatiivivarpaanluiksi
Monikon instruktiivivarpaanluinAbessiivivarpaanluutta
Monikon abessiivivarpaanluittaMonikon akkusatiivivarpaanluut