Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
ruotsitvångsfri

Taivutusmuodot

MonikkopakottomatGenetiivipakottoman
Monikon genetiivipakottomienPartitiivipakotonta
Monikon partitiivipakottomiaInessiivipakottomassa
Monikon inessiivipakottomissaElatiivipakottomasta
Monikon elatiivipakottomistaIllatiivipakottomaan
Monikon illatiivipakottomiinAdessiivipakottomalla
Monikon adessiivipakottomillaAblatiivipakottomalta
Monikon ablatiivipakottomiltaAllatiivipakottomalle
Monikon allatiivipakottomilleEssiivipakottomana
Monikon essiivipakottominaTranslatiivipakottomaksi
Monikon translatiivipakottomiksiMonikon instruktiivipakottomin
AbessiivipakottomattaMonikon abessiivipakottomitta
Monikon akkusatiivipakottomat