Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkorapeakuorisetMonikkorapeakuoriseni
MonikkorapeakuorisesiMonikkorapeakuorisemme
MonikkorapeakuorisenneMonikkorapeakuorisensa
GenetiivirapeakuorisenGenetiivirapeakuoriseni
GenetiivirapeakuorisesiGenetiivirapeakuorisemme
GenetiivirapeakuorisenneGenetiivirapeakuorisensa
Monikon genetiivirapeakuoristenMonikon genetiivirapeakuorisien
Monikon genetiivirapeakuoristeniMonikon genetiivirapeakuorisieni
Monikon genetiivirapeakuoristesiMonikon genetiivirapeakuorisiesi
Monikon genetiivirapeakuoristemmeMonikon genetiivirapeakuorisiemme
Monikon genetiivirapeakuoristenneMonikon genetiivirapeakuorisienne
Monikon genetiivirapeakuoristensaMonikon genetiivirapeakuorisiensa
PartitiivirapeakuoristaPartitiivirapeakuoristani
PartitiivirapeakuoristasiPartitiivirapeakuoristamme
PartitiivirapeakuoristannePartitiivirapeakuoristaan
PartitiivirapeakuoristansaMonikon partitiivirapeakuorisia
Monikon partitiivirapeakuorisianiMonikon partitiivirapeakuorisiasi
Monikon partitiivirapeakuorisiammeMonikon partitiivirapeakuorisianne
Monikon partitiivirapeakuorisiaanMonikon partitiivirapeakuorisiansa
InessiivirapeakuorisessaInessiivirapeakuorisessani
InessiivirapeakuorisessasiInessiivirapeakuorisessamme
InessiivirapeakuorisessanneInessiivirapeakuorisessaan
InessiivirapeakuorisessansaMonikon inessiivirapeakuorisissa
Monikon inessiivirapeakuorisissaniMonikon inessiivirapeakuorisissasi
Monikon inessiivirapeakuorisissammeMonikon inessiivirapeakuorisissanne
Monikon inessiivirapeakuorisissaanMonikon inessiivirapeakuorisissansa
ElatiivirapeakuorisestaElatiivirapeakuorisestani
ElatiivirapeakuorisestasiElatiivirapeakuorisestamme
ElatiivirapeakuorisestanneElatiivirapeakuorisestaan
ElatiivirapeakuorisestansaMonikon elatiivirapeakuorisista
Monikon elatiivirapeakuorisistaniMonikon elatiivirapeakuorisistasi
Monikon elatiivirapeakuorisistammeMonikon elatiivirapeakuorisistanne
Monikon elatiivirapeakuorisistaanMonikon elatiivirapeakuorisistansa
IllatiivirapeakuoriseenIllatiivirapeakuoriseeni
IllatiivirapeakuoriseesiIllatiivirapeakuoriseemme
IllatiivirapeakuoriseenneIllatiivirapeakuoriseensa
Monikon illatiivirapeakuorisiinMonikon illatiivirapeakuorisiini
Monikon illatiivirapeakuorisiisiMonikon illatiivirapeakuorisiimme
Monikon illatiivirapeakuorisiinneMonikon illatiivirapeakuorisiinsa
AdessiivirapeakuorisellaAdessiivirapeakuorisellani
AdessiivirapeakuorisellasiAdessiivirapeakuorisellamme
AdessiivirapeakuorisellanneAdessiivirapeakuorisellaan
AdessiivirapeakuorisellansaMonikon adessiivirapeakuorisilla
Monikon adessiivirapeakuorisillaniMonikon adessiivirapeakuorisillasi
Monikon adessiivirapeakuorisillammeMonikon adessiivirapeakuorisillanne
Monikon adessiivirapeakuorisillaanMonikon adessiivirapeakuorisillansa
AblatiivirapeakuoriseltaAblatiivirapeakuoriseltani
AblatiivirapeakuoriseltasiAblatiivirapeakuoriseltamme
AblatiivirapeakuoriseltanneAblatiivirapeakuoriseltaan
AblatiivirapeakuoriseltansaMonikon ablatiivirapeakuorisilta
Monikon ablatiivirapeakuorisiltaniMonikon ablatiivirapeakuorisiltasi
Monikon ablatiivirapeakuorisiltammeMonikon ablatiivirapeakuorisiltanne
Monikon ablatiivirapeakuorisiltaanMonikon ablatiivirapeakuorisiltansa
AllatiivirapeakuoriselleAllatiivirapeakuoriselleni
AllatiivirapeakuorisellesiAllatiivirapeakuorisellemme
AllatiivirapeakuorisellenneAllatiivirapeakuoriselleen
AllatiivirapeakuorisellensaMonikon allatiivirapeakuorisille
Monikon allatiivirapeakuorisilleniMonikon allatiivirapeakuorisillesi
Monikon allatiivirapeakuorisillemmeMonikon allatiivirapeakuorisillenne
Monikon allatiivirapeakuorisilleenMonikon allatiivirapeakuorisillensa
EssiivirapeakuorisenaEssiivirapeakuorisenani
EssiivirapeakuorisenasiEssiivirapeakuorisenamme
EssiivirapeakuorisenanneEssiivirapeakuorisenaan
EssiivirapeakuorisenansaMonikon essiivirapeakuorisina
Monikon essiivirapeakuorisinaniMonikon essiivirapeakuorisinasi
Monikon essiivirapeakuorisinammeMonikon essiivirapeakuorisinanne
Monikon essiivirapeakuorisinaanMonikon essiivirapeakuorisinansa
TranslatiivirapeakuoriseksiTranslatiivirapeakuorisekseni
TranslatiivirapeakuoriseksesiTranslatiivirapeakuoriseksemme
TranslatiivirapeakuoriseksenneTranslatiivirapeakuorisekseen
TranslatiivirapeakuoriseksensaMonikon translatiivirapeakuorisiksi
Monikon translatiivirapeakuorisikseniMonikon translatiivirapeakuorisiksesi
Monikon translatiivirapeakuorisiksemmeMonikon translatiivirapeakuorisiksenne
Monikon translatiivirapeakuorisikseenMonikon translatiivirapeakuorisiksensa
Monikon instruktiivirapeakuorisinAbessiivirapeakuorisetta
AbessiivirapeakuorisettaniAbessiivirapeakuorisettasi
AbessiivirapeakuorisettammeAbessiivirapeakuorisettanne
AbessiivirapeakuorisettaanAbessiivirapeakuorisettansa
Monikon abessiivirapeakuorisittaMonikon abessiivirapeakuorisittani
Monikon abessiivirapeakuorisittasiMonikon abessiivirapeakuorisittamme
Monikon abessiivirapeakuorisittanneMonikon abessiivirapeakuorisittaan
Monikon abessiivirapeakuorisittansaMonikon komitatiivirapeakuorisine
Monikon komitatiivirapeakuorisineniMonikon komitatiivirapeakuorisinesi
Monikon komitatiivirapeakuorisinemmeMonikon komitatiivirapeakuorisinenne
Monikon komitatiivirapeakuorisineenMonikon komitatiivirapeakuorisinensa
KomparatiivirapeakuorisempiSuperlatiivirapeakuorisin
Monikon akkusatiivirapeakuorisetMonikon akkusatiivirapeakuoriseni
Monikon akkusatiivirapeakuorisesiMonikon akkusatiivirapeakuorisemme
Monikon akkusatiivirapeakuorisenneMonikon akkusatiivirapeakuorisensa
AkkusatiivirapeakuoriseniAkkusatiivirapeakuorisesi
AkkusatiivirapeakuorisemmeAkkusatiivirapeakuorisenne
Akkusatiivirapeakuorisensa

Luokat