Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.
2.
Muut/tuntemattomat
3.

Taivutusmuodot

MonikkovaihtuvatMonikkovaihtuvani
MonikkovaihtuvasiMonikkovaihtuvamme
MonikkovaihtuvanneMonikkovaihtuvansa
GenetiivivaihtuvanGenetiivivaihtuvani
GenetiivivaihtuvasiGenetiivivaihtuvamme
GenetiivivaihtuvanneGenetiivivaihtuvansa
Monikon genetiivivaihtuvienMonikon genetiivivaihtuvieni
Monikon genetiivivaihtuviesiMonikon genetiivivaihtuviemme
Monikon genetiivivaihtuvienneMonikon genetiivivaihtuviensa
PartitiivivaihtuvaaPartitiivivaihtuvaani
PartitiivivaihtuvaasiPartitiivivaihtuvaamme
PartitiivivaihtuvaannePartitiivivaihtuvaansa
Monikon partitiivivaihtuviaMonikon partitiivivaihtuviani
Monikon partitiivivaihtuviasiMonikon partitiivivaihtuviamme
Monikon partitiivivaihtuvianneMonikon partitiivivaihtuviaan
Monikon partitiivivaihtuviansaInessiivivaihtuvassa
InessiivivaihtuvassaniInessiivivaihtuvassasi
InessiivivaihtuvassammeInessiivivaihtuvassanne
InessiivivaihtuvassaanInessiivivaihtuvassansa
Monikon inessiivivaihtuvissaMonikon inessiivivaihtuvissani
Monikon inessiivivaihtuvissasiMonikon inessiivivaihtuvissamme
Monikon inessiivivaihtuvissanneMonikon inessiivivaihtuvissaan
Monikon inessiivivaihtuvissansaElatiivivaihtuvasta
ElatiivivaihtuvastaniElatiivivaihtuvastasi
ElatiivivaihtuvastammeElatiivivaihtuvastanne
ElatiivivaihtuvastaanElatiivivaihtuvastansa
Monikon elatiivivaihtuvistaMonikon elatiivivaihtuvistani
Monikon elatiivivaihtuvistasiMonikon elatiivivaihtuvistamme
Monikon elatiivivaihtuvistanneMonikon elatiivivaihtuvistaan
Monikon elatiivivaihtuvistansaIllatiivivaihtuvaan
IllatiivivaihtuvaaniIllatiivivaihtuvaasi
IllatiivivaihtuvaammeIllatiivivaihtuvaanne
IllatiivivaihtuvaansaMonikon illatiivivaihtuviin
Monikon illatiivivaihtuviiniMonikon illatiivivaihtuviisi
Monikon illatiivivaihtuviimmeMonikon illatiivivaihtuviinne
Monikon illatiivivaihtuviinsaAdessiivivaihtuvalla
AdessiivivaihtuvallaniAdessiivivaihtuvallasi
AdessiivivaihtuvallammeAdessiivivaihtuvallanne
AdessiivivaihtuvallaanAdessiivivaihtuvallansa
Monikon adessiivivaihtuvillaMonikon adessiivivaihtuvillani
Monikon adessiivivaihtuvillasiMonikon adessiivivaihtuvillamme
Monikon adessiivivaihtuvillanneMonikon adessiivivaihtuvillaan
Monikon adessiivivaihtuvillansaAblatiivivaihtuvalta
AblatiivivaihtuvaltaniAblatiivivaihtuvaltasi
AblatiivivaihtuvaltammeAblatiivivaihtuvaltanne
AblatiivivaihtuvaltaanAblatiivivaihtuvaltansa
Monikon ablatiivivaihtuviltaMonikon ablatiivivaihtuviltani
Monikon ablatiivivaihtuviltasiMonikon ablatiivivaihtuviltamme
Monikon ablatiivivaihtuviltanneMonikon ablatiivivaihtuviltaan
Monikon ablatiivivaihtuviltansaAllatiivivaihtuvalle
AllatiivivaihtuvalleniAllatiivivaihtuvallesi
AllatiivivaihtuvallemmeAllatiivivaihtuvallenne
AllatiivivaihtuvalleenAllatiivivaihtuvallensa
Monikon allatiivivaihtuvilleMonikon allatiivivaihtuvilleni
Monikon allatiivivaihtuvillesiMonikon allatiivivaihtuvillemme
Monikon allatiivivaihtuvillenneMonikon allatiivivaihtuvilleen
Monikon allatiivivaihtuvillensaEssiivivaihtuvana
EssiivivaihtuvananiEssiivivaihtuvanasi
EssiivivaihtuvanammeEssiivivaihtuvananne
EssiivivaihtuvanaanEssiivivaihtuvanansa
Monikon essiivivaihtuvinaMonikon essiivivaihtuvinani
Monikon essiivivaihtuvinasiMonikon essiivivaihtuvinamme
Monikon essiivivaihtuvinanneMonikon essiivivaihtuvinaan
Monikon essiivivaihtuvinansaTranslatiivivaihtuvaksi
TranslatiivivaihtuvakseniTranslatiivivaihtuvaksesi
TranslatiivivaihtuvaksemmeTranslatiivivaihtuvaksenne
TranslatiivivaihtuvakseenTranslatiivivaihtuvaksensa
Monikon translatiivivaihtuviksiMonikon translatiivivaihtuvikseni
Monikon translatiivivaihtuviksesiMonikon translatiivivaihtuviksemme
Monikon translatiivivaihtuviksenneMonikon translatiivivaihtuvikseen
Monikon translatiivivaihtuviksensaMonikon instruktiivivaihtuvin
AbessiivivaihtuvattaAbessiivivaihtuvattani
AbessiivivaihtuvattasiAbessiivivaihtuvattamme
AbessiivivaihtuvattanneAbessiivivaihtuvattaan
AbessiivivaihtuvattansaMonikon abessiivivaihtuvitta
Monikon abessiivivaihtuvittaniMonikon abessiivivaihtuvittasi
Monikon abessiivivaihtuvittammeMonikon abessiivivaihtuvittanne
Monikon abessiivivaihtuvittaanMonikon abessiivivaihtuvittansa
Monikon komitatiivivaihtuvineMonikon komitatiivivaihtuvineni
Monikon komitatiivivaihtuvinesiMonikon komitatiivivaihtuvinemme
Monikon komitatiivivaihtuvinenneMonikon komitatiivivaihtuvineen
Monikon komitatiivivaihtuvinensaMonikon akkusatiivivaihtuvat
Monikon akkusatiivivaihtuvaniMonikon akkusatiivivaihtuvasi
Monikon akkusatiivivaihtuvammeMonikon akkusatiivivaihtuvanne
Monikon akkusatiivivaihtuvansaAkkusatiivivaihtuvani
AkkusatiivivaihtuvasiAkkusatiivivaihtuvamme
AkkusatiivivaihtuvanneAkkusatiivivaihtuvansa