Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Synonyymit
lopullinen
ratkaiseva
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
definitive
Taivutusmuodot
Monikko
definitiiviset
Monikko
definitiiviseni
Monikko
definitiivisesi
Monikko
definitiivisemme
Monikko
definitiivisenne
Monikko
definitiivisensä
Genetiivi
definitiivisen
Genetiivi
definitiiviseni
Genetiivi
definitiivisesi
Genetiivi
definitiivisemme
Genetiivi
definitiivisenne
Genetiivi
definitiivisensä
Monikon genetiivi
definitiivisten
Monikon genetiivi
definitiivisien
Monikon genetiivi
definitiivisteni
Monikon genetiivi
definitiivisieni
Monikon genetiivi
definitiivistesi
Monikon genetiivi
definitiivisiesi
Monikon genetiivi
definitiivistemme
Monikon genetiivi
definitiivisiemme
Monikon genetiivi
definitiivistenne
Monikon genetiivi
definitiivisienne
Monikon genetiivi
definitiivistensä
Monikon genetiivi
definitiivisiensä
Partitiivi
definitiivistä
Partitiivi
definitiivistäni
Partitiivi
definitiivistäsi
Partitiivi
definitiivistämme
Partitiivi
definitiivistänne
Partitiivi
definitiivistään
Partitiivi
definitiivistänsä
Monikon partitiivi
definitiivisiä
Monikon partitiivi
definitiivisiäni
Monikon partitiivi
definitiivisiäsi
Monikon partitiivi
definitiivisiämme
Monikon partitiivi
definitiivisiänne
Monikon partitiivi
definitiivisiään
Monikon partitiivi
definitiivisiänsä
Inessiivi
definitiivisessä
Inessiivi
definitiivisessäni
Inessiivi
definitiivisessäsi
Inessiivi
definitiivisessämme
Inessiivi
definitiivisessänne
Inessiivi
definitiivisessään
Inessiivi
definitiivisessänsä
Monikon inessiivi
definitiivisissä
Monikon inessiivi
definitiivisissäni
Monikon inessiivi
definitiivisissäsi
Monikon inessiivi
definitiivisissämme
Monikon inessiivi
definitiivisissänne
Monikon inessiivi
definitiivisissään
Monikon inessiivi
definitiivisissänsä
Elatiivi
definitiivisestä
Elatiivi
definitiivisestäni
Elatiivi
definitiivisestäsi
Elatiivi
definitiivisestämme
Elatiivi
definitiivisestänne
Elatiivi
definitiivisestään
Elatiivi
definitiivisestänsä
Monikon elatiivi
definitiivisistä
Monikon elatiivi
definitiivisistäni
Monikon elatiivi
definitiivisistäsi
Monikon elatiivi
definitiivisistämme
Monikon elatiivi
definitiivisistänne
Monikon elatiivi
definitiivisistään
Monikon elatiivi
definitiivisistänsä
Illatiivi
definitiiviseen
Illatiivi
definitiiviseeni
Illatiivi
definitiiviseesi
Illatiivi
definitiiviseemme
Illatiivi
definitiiviseenne
Illatiivi
definitiiviseensä
Monikon illatiivi
definitiivisiin
Monikon illatiivi
definitiivisiini
Monikon illatiivi
definitiivisiisi
Monikon illatiivi
definitiivisiimme
Monikon illatiivi
definitiivisiinne
Monikon illatiivi
definitiivisiinsä
Adessiivi
definitiivisellä
Adessiivi
definitiiviselläni
Adessiivi
definitiiviselläsi
Adessiivi
definitiivisellämme
Adessiivi
definitiivisellänne
Adessiivi
definitiivisellään
Adessiivi
definitiivisellänsä
Monikon adessiivi
definitiivisillä
Monikon adessiivi
definitiivisilläni
Monikon adessiivi
definitiivisilläsi
Monikon adessiivi
definitiivisillämme
Monikon adessiivi
definitiivisillänne
Monikon adessiivi
definitiivisillään
Monikon adessiivi
definitiivisillänsä
Ablatiivi
definitiiviseltä
Ablatiivi
definitiiviseltäni
Ablatiivi
definitiiviseltäsi
Ablatiivi
definitiiviseltämme
Ablatiivi
definitiiviseltänne
Ablatiivi
definitiiviseltään
Ablatiivi
definitiiviseltänsä
Monikon ablatiivi
definitiivisiltä
Monikon ablatiivi
definitiivisiltäni
Monikon ablatiivi
definitiivisiltäsi
Monikon ablatiivi
definitiivisiltämme
Monikon ablatiivi
definitiivisiltänne
Monikon ablatiivi
definitiivisiltään
Monikon ablatiivi
definitiivisiltänsä
Allatiivi
definitiiviselle
Allatiivi
definitiiviselleni
Allatiivi
definitiivisellesi
Allatiivi
definitiivisellemme
Allatiivi
definitiivisellenne
Allatiivi
definitiiviselleen
Allatiivi
definitiivisellensä
Monikon allatiivi
definitiivisille
Monikon allatiivi
definitiivisilleni
Monikon allatiivi
definitiivisillesi
Monikon allatiivi
definitiivisillemme
Monikon allatiivi
definitiivisillenne
Monikon allatiivi
definitiivisilleen
Monikon allatiivi
definitiivisillensä
Essiivi
definitiivisenä
Essiivi
definitiivisenäni
Essiivi
definitiivisenäsi
Essiivi
definitiivisenämme
Essiivi
definitiivisenänne
Essiivi
definitiivisenään
Essiivi
definitiivisenänsä
Monikon essiivi
definitiivisinä
Monikon essiivi
definitiivisinäni
Monikon essiivi
definitiivisinäsi
Monikon essiivi
definitiivisinämme
Monikon essiivi
definitiivisinänne
Monikon essiivi
definitiivisinään
Monikon essiivi
definitiivisinänsä
Translatiivi
definitiiviseksi
Translatiivi
definitiivisekseni
Translatiivi
definitiiviseksesi
Translatiivi
definitiiviseksemme
Translatiivi
definitiiviseksenne
Translatiivi
definitiivisekseen
Translatiivi
definitiiviseksensä
Monikon translatiivi
definitiivisiksi
Monikon translatiivi
definitiivisikseni
Monikon translatiivi
definitiivisiksesi
Monikon translatiivi
definitiivisiksemme
Monikon translatiivi
definitiivisiksenne
Monikon translatiivi
definitiivisikseen
Monikon translatiivi
definitiivisiksensä
Monikon instruktiivi
definitiivisin
Abessiivi
definitiivisettä
Abessiivi
definitiivisettäni
Abessiivi
definitiivisettäsi
Abessiivi
definitiivisettämme
Abessiivi
definitiivisettänne
Abessiivi
definitiivisettään
Abessiivi
definitiivisettänsä
Monikon abessiivi
definitiivisittä
Monikon abessiivi
definitiivisittäni
Monikon abessiivi
definitiivisittäsi
Monikon abessiivi
definitiivisittämme
Monikon abessiivi
definitiivisittänne
Monikon abessiivi
definitiivisittään
Monikon abessiivi
definitiivisittänsä
Monikon komitatiivi
definitiivisine
Monikon komitatiivi
definitiivisineni
Monikon komitatiivi
definitiivisinesi
Monikon komitatiivi
definitiivisinemme
Monikon komitatiivi
definitiivisinenne
Monikon komitatiivi
definitiivisineen
Monikon komitatiivi
definitiivisinensä
Komparatiivi
definitiivisempi
Superlatiivi
definitiivisin
Monikon akkusatiivi
definitiiviset
Monikon akkusatiivi
definitiiviseni
Monikon akkusatiivi
definitiivisesi
Monikon akkusatiivi
definitiivisemme
Monikon akkusatiivi
definitiivisenne
Monikon akkusatiivi
definitiivisensä
Akkusatiivi
definitiiviseni
Akkusatiivi
definitiivisesi
Akkusatiivi
definitiivisemme
Akkusatiivi
definitiivisenne
Akkusatiivi
definitiivisensä
Luokat
Adjektiivit