Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Synonyymit

Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkodefinitiivisetMonikkodefinitiiviseni
MonikkodefinitiivisesiMonikkodefinitiivisemme
MonikkodefinitiivisenneMonikkodefinitiivisensä
GenetiividefinitiivisenGenetiividefinitiiviseni
GenetiividefinitiivisesiGenetiividefinitiivisemme
GenetiividefinitiivisenneGenetiividefinitiivisensä
Monikon genetiividefinitiivistenMonikon genetiividefinitiivisien
Monikon genetiividefinitiivisteniMonikon genetiividefinitiivisieni
Monikon genetiividefinitiivistesiMonikon genetiividefinitiivisiesi
Monikon genetiividefinitiivistemmeMonikon genetiividefinitiivisiemme
Monikon genetiividefinitiivistenneMonikon genetiividefinitiivisienne
Monikon genetiividefinitiivistensäMonikon genetiividefinitiivisiensä
PartitiividefinitiivistäPartitiividefinitiivistäni
PartitiividefinitiivistäsiPartitiividefinitiivistämme
PartitiividefinitiivistännePartitiividefinitiivistään
PartitiividefinitiivistänsäMonikon partitiividefinitiivisiä
Monikon partitiividefinitiivisiäniMonikon partitiividefinitiivisiäsi
Monikon partitiividefinitiivisiämmeMonikon partitiividefinitiivisiänne
Monikon partitiividefinitiivisiäänMonikon partitiividefinitiivisiänsä
InessiividefinitiivisessäInessiividefinitiivisessäni
InessiividefinitiivisessäsiInessiividefinitiivisessämme
InessiividefinitiivisessänneInessiividefinitiivisessään
InessiividefinitiivisessänsäMonikon inessiividefinitiivisissä
Monikon inessiividefinitiivisissäniMonikon inessiividefinitiivisissäsi
Monikon inessiividefinitiivisissämmeMonikon inessiividefinitiivisissänne
Monikon inessiividefinitiivisissäänMonikon inessiividefinitiivisissänsä
ElatiividefinitiivisestäElatiividefinitiivisestäni
ElatiividefinitiivisestäsiElatiividefinitiivisestämme
ElatiividefinitiivisestänneElatiividefinitiivisestään
ElatiividefinitiivisestänsäMonikon elatiividefinitiivisistä
Monikon elatiividefinitiivisistäniMonikon elatiividefinitiivisistäsi
Monikon elatiividefinitiivisistämmeMonikon elatiividefinitiivisistänne
Monikon elatiividefinitiivisistäänMonikon elatiividefinitiivisistänsä
IllatiividefinitiiviseenIllatiividefinitiiviseeni
IllatiividefinitiiviseesiIllatiividefinitiiviseemme
IllatiividefinitiiviseenneIllatiividefinitiiviseensä
Monikon illatiividefinitiivisiinMonikon illatiividefinitiivisiini
Monikon illatiividefinitiivisiisiMonikon illatiividefinitiivisiimme
Monikon illatiividefinitiivisiinneMonikon illatiividefinitiivisiinsä
AdessiividefinitiiviselläAdessiividefinitiiviselläni
AdessiividefinitiiviselläsiAdessiividefinitiivisellämme
AdessiividefinitiivisellänneAdessiividefinitiivisellään
AdessiividefinitiivisellänsäMonikon adessiividefinitiivisillä
Monikon adessiividefinitiivisilläniMonikon adessiividefinitiivisilläsi
Monikon adessiividefinitiivisillämmeMonikon adessiividefinitiivisillänne
Monikon adessiividefinitiivisilläänMonikon adessiividefinitiivisillänsä
AblatiividefinitiiviseltäAblatiividefinitiiviseltäni
AblatiividefinitiiviseltäsiAblatiividefinitiiviseltämme
AblatiividefinitiiviseltänneAblatiividefinitiiviseltään
AblatiividefinitiiviseltänsäMonikon ablatiividefinitiivisiltä
Monikon ablatiividefinitiivisiltäniMonikon ablatiividefinitiivisiltäsi
Monikon ablatiividefinitiivisiltämmeMonikon ablatiividefinitiivisiltänne
Monikon ablatiividefinitiivisiltäänMonikon ablatiividefinitiivisiltänsä
AllatiividefinitiiviselleAllatiividefinitiiviselleni
AllatiividefinitiivisellesiAllatiividefinitiivisellemme
AllatiividefinitiivisellenneAllatiividefinitiiviselleen
AllatiividefinitiivisellensäMonikon allatiividefinitiivisille
Monikon allatiividefinitiivisilleniMonikon allatiividefinitiivisillesi
Monikon allatiividefinitiivisillemmeMonikon allatiividefinitiivisillenne
Monikon allatiividefinitiivisilleenMonikon allatiividefinitiivisillensä
EssiividefinitiivisenäEssiividefinitiivisenäni
EssiividefinitiivisenäsiEssiividefinitiivisenämme
EssiividefinitiivisenänneEssiividefinitiivisenään
EssiividefinitiivisenänsäMonikon essiividefinitiivisinä
Monikon essiividefinitiivisinäniMonikon essiividefinitiivisinäsi
Monikon essiividefinitiivisinämmeMonikon essiividefinitiivisinänne
Monikon essiividefinitiivisinäänMonikon essiividefinitiivisinänsä
TranslatiividefinitiiviseksiTranslatiividefinitiivisekseni
TranslatiividefinitiiviseksesiTranslatiividefinitiiviseksemme
TranslatiividefinitiiviseksenneTranslatiividefinitiivisekseen
TranslatiividefinitiiviseksensäMonikon translatiividefinitiivisiksi
Monikon translatiividefinitiivisikseniMonikon translatiividefinitiivisiksesi
Monikon translatiividefinitiivisiksemmeMonikon translatiividefinitiivisiksenne
Monikon translatiividefinitiivisikseenMonikon translatiividefinitiivisiksensä
Monikon instruktiividefinitiivisinAbessiividefinitiivisettä
AbessiividefinitiivisettäniAbessiividefinitiivisettäsi
AbessiividefinitiivisettämmeAbessiividefinitiivisettänne
AbessiividefinitiivisettäänAbessiividefinitiivisettänsä
Monikon abessiividefinitiivisittäMonikon abessiividefinitiivisittäni
Monikon abessiividefinitiivisittäsiMonikon abessiividefinitiivisittämme
Monikon abessiividefinitiivisittänneMonikon abessiividefinitiivisittään
Monikon abessiividefinitiivisittänsäMonikon komitatiividefinitiivisine
Monikon komitatiividefinitiivisineniMonikon komitatiividefinitiivisinesi
Monikon komitatiividefinitiivisinemmeMonikon komitatiividefinitiivisinenne
Monikon komitatiividefinitiivisineenMonikon komitatiividefinitiivisinensä
KomparatiividefinitiivisempiSuperlatiividefinitiivisin
Monikon akkusatiividefinitiivisetMonikon akkusatiividefinitiiviseni
Monikon akkusatiividefinitiivisesiMonikon akkusatiividefinitiivisemme
Monikon akkusatiividefinitiivisenneMonikon akkusatiividefinitiivisensä
AkkusatiividefinitiiviseniAkkusatiividefinitiivisesi
AkkusatiividefinitiivisemmeAkkusatiividefinitiivisenne
Akkusatiividefinitiivisensä

Luokat