Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoistumakylvytGenetiiviistumakylvyn
Monikon genetiiviistumakylpyjenPartitiiviistumakylpyä
Monikon partitiiviistumakylpyjäInessiiviistumakylvyssä
Monikon inessiiviistumakylvyissäElatiiviistumakylvystä
Monikon elatiiviistumakylvyistäIllatiiviistumakylpyyn
Monikon illatiiviistumakylpyihinAdessiiviistumakylvyllä
Monikon adessiiviistumakylvyilläAblatiiviistumakylvyltä
Monikon ablatiiviistumakylvyiltäAllatiiviistumakylvylle
Monikon allatiiviistumakylvyilleEssiiviistumakylpynä
Monikon essiiviistumakylpyinäTranslatiiviistumakylvyksi
Monikon translatiiviistumakylvyiksiMonikon instruktiiviistumakylvyin
AbessiiviistumakylvyttäMonikon abessiiviistumakylvyittä
Monikon akkusatiiviistumakylvyt