Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkohousuhameetGenetiivihousuhameen
Monikon genetiivihousuhameidenMonikon genetiivihousuhameitten
PartitiivihousuhamettaMonikon partitiivihousuhameita
InessiivihousuhameessaMonikon inessiivihousuhameissa
ElatiivihousuhameestaMonikon elatiivihousuhameista
IllatiivihousuhameeseenMonikon illatiivihousuhameisiin
Monikon illatiivihousuhameihinAdessiivihousuhameella
Monikon adessiivihousuhameillaAblatiivihousuhameelta
Monikon ablatiivihousuhameiltaAllatiivihousuhameelle
Monikon allatiivihousuhameilleEssiivihousuhameena
Monikon essiivihousuhameinaTranslatiivihousuhameeksi
Monikon translatiivihousuhameiksiMonikon instruktiivihousuhamein
AbessiivihousuhameettaMonikon abessiivihousuhameitta
Monikon akkusatiivihousuhameet