Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
ruotsigarveri

Taivutusmuodot

MonikkonahkurinverstaatGenetiivinahkurinverstaan
Monikon genetiivinahkurinverstaidenMonikon genetiivinahkurinverstaitten
PartitiivinahkurinverstastaMonikon partitiivinahkurinverstaita
InessiivinahkurinverstaassaMonikon inessiivinahkurinverstaissa
ElatiivinahkurinverstaastaMonikon elatiivinahkurinverstaista
IllatiivinahkurinverstaaseenMonikon illatiivinahkurinverstaisiin
AdessiivinahkurinverstaallaMonikon adessiivinahkurinverstailla
AblatiivinahkurinverstaaltaMonikon ablatiivinahkurinverstailta
AllatiivinahkurinverstaalleMonikon allatiivinahkurinverstaille
EssiivinahkurinverstaanaMonikon essiivinahkurinverstaina
TranslatiivinahkurinverstaaksiMonikon translatiivinahkurinverstaiksi
Monikon instruktiivinahkurinverstainAbessiivinahkurinverstaatta
Monikon abessiivinahkurinverstaittaMonikon akkusatiivinahkurinverstaat