Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
ruotsimatrum

Taivutusmuodot

MonikkoruokahuoneetGenetiiviruokahuoneen
Monikon genetiiviruokahuoneidenMonikon genetiiviruokahuoneitten
PartitiiviruokahuonettaMonikon partitiiviruokahuoneita
InessiiviruokahuoneessaMonikon inessiiviruokahuoneissa
ElatiiviruokahuoneestaMonikon elatiiviruokahuoneista
IllatiiviruokahuoneeseenMonikon illatiiviruokahuoneisiin
Monikon illatiiviruokahuoneihinAdessiiviruokahuoneella
Monikon adessiiviruokahuoneillaAblatiiviruokahuoneelta
Monikon ablatiiviruokahuoneiltaAllatiiviruokahuoneelle
Monikon allatiiviruokahuoneilleEssiiviruokahuoneena
Monikon essiiviruokahuoneinaTranslatiiviruokahuoneeksi
Monikon translatiiviruokahuoneiksiMonikon instruktiiviruokahuonein
AbessiiviruokahuoneettaMonikon abessiiviruokahuoneitta
Monikon akkusatiiviruokahuoneet