Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
Substantiivit
1.
  • ÄäntäminenUS

Taivutusmuodot

MonikkoansioristitGenetiiviansioristin
Monikon genetiiviansioristienPartitiiviansioristiä
Monikon partitiiviansioristejäInessiiviansioristissä
Monikon inessiiviansioristeissäElatiiviansiorististä
Monikon elatiiviansioristeistäIllatiiviansioristiin
Monikon illatiiviansioristeihinAdessiiviansioristillä
Monikon adessiiviansioristeilläAblatiiviansioristiltä
Monikon ablatiiviansioristeiltäAllatiiviansioristille
Monikon allatiiviansioristeilleEssiiviansioristinä
Monikon essiiviansioristeinäTranslatiiviansioristiksi
Monikon translatiiviansioristeiksiMonikon instruktiiviansioristein
AbessiiviansioristittäMonikon abessiiviansioristeittä
Monikon akkusatiiviansioristit