Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englanticross

Taivutusmuodot

MonikkoansioristitGenetiiviansioristin
Monikon genetiiviansioristienPartitiiviansioristiä
Monikon partitiiviansioristejäInessiiviansioristissä
Monikon inessiiviansioristeissäElatiiviansiorististä
Monikon elatiiviansioristeistäIllatiiviansioristiin
Monikon illatiiviansioristeihinAdessiiviansioristillä
Monikon adessiiviansioristeilläAblatiiviansioristiltä
Monikon ablatiiviansioristeiltäAllatiiviansioristille
Monikon allatiiviansioristeilleEssiiviansioristinä
Monikon essiiviansioristeinäTranslatiiviansioristiksi
Monikon translatiiviansioristeiksiMonikon instruktiiviansioristein
AbessiiviansioristittäMonikon abessiiviansioristeittä
Monikon akkusatiiviansioristit