Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | misandriat | Genetiivi | misandrian |
| Monikon genetiivi | misandrioiden | Monikon genetiivi | misandrioitten |
| Partitiivi | misandriaa | Monikon partitiivi | misandrioita |
| Inessiivi | misandriassa | Monikon inessiivi | misandrioissa |
| Elatiivi | misandriasta | Monikon elatiivi | misandrioista |
| Illatiivi | misandriaan | Monikon illatiivi | misandrioihin |
| Adessiivi | misandrialla | Monikon adessiivi | misandrioilla |
| Ablatiivi | misandrialta | Monikon ablatiivi | misandrioilta |
| Allatiivi | misandrialle | Monikon allatiivi | misandrioille |
| Essiivi | misandriana | Monikon essiivi | misandrioina |
| Translatiivi | misandriaksi | Monikon translatiivi | misandrioiksi |
| Monikon instruktiivi | misandrioin | Abessiivi | misandriatta |
| Monikon abessiivi | misandrioitta | Monikon akkusatiivi | misandriat |