Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | ihanammat | Monikko | ihanampani |
| Monikko | ihanampasi | Monikko | ihanampamme |
| Monikko | ihanampanne | Monikko | ihanampansa |
| Genetiivi | ihanamman | Genetiivi | ihanampani |
| Genetiivi | ihanampasi | Genetiivi | ihanampamme |
| Genetiivi | ihanampanne | Genetiivi | ihanampansa |
| Monikon genetiivi | ihanampien | Monikon genetiivi | ihanampieni |
| Monikon genetiivi | ihanampiesi | Monikon genetiivi | ihanampiemme |
| Monikon genetiivi | ihanampienne | Monikon genetiivi | ihanampiensa |
| Partitiivi | ihanampaa | Partitiivi | ihanampaani |
| Partitiivi | ihanampaasi | Partitiivi | ihanampaamme |
| Partitiivi | ihanampaanne | Partitiivi | ihanampaansa |
| Monikon partitiivi | ihanampia | Monikon partitiivi | ihanampiani |
| Monikon partitiivi | ihanampiasi | Monikon partitiivi | ihanampiamme |
| Monikon partitiivi | ihanampianne | Monikon partitiivi | ihanampiaan |
| Monikon partitiivi | ihanampiansa | Inessiivi | ihanammassa |
| Inessiivi | ihanammassani | Inessiivi | ihanammassasi |
| Inessiivi | ihanammassamme | Inessiivi | ihanammassanne |
| Inessiivi | ihanammassaan | Inessiivi | ihanammassansa |
| Monikon inessiivi | ihanammissa | Monikon inessiivi | ihanammissani |
| Monikon inessiivi | ihanammissasi | Monikon inessiivi | ihanammissamme |
| Monikon inessiivi | ihanammissanne | Monikon inessiivi | ihanammissaan |
| Monikon inessiivi | ihanammissansa | Elatiivi | ihanammasta |
| Elatiivi | ihanammastani | Elatiivi | ihanammastasi |
| Elatiivi | ihanammastamme | Elatiivi | ihanammastanne |
| Elatiivi | ihanammastaan | Elatiivi | ihanammastansa |
| Monikon elatiivi | ihanammista | Monikon elatiivi | ihanammistani |
| Monikon elatiivi | ihanammistasi | Monikon elatiivi | ihanammistamme |
| Monikon elatiivi | ihanammistanne | Monikon elatiivi | ihanammistaan |
| Monikon elatiivi | ihanammistansa | Illatiivi | ihanampaan |
| Illatiivi | ihanampaani | Illatiivi | ihanampaasi |
| Illatiivi | ihanampaamme | Illatiivi | ihanampaanne |
| Illatiivi | ihanampaansa | Monikon illatiivi | ihanampiin |
| Monikon illatiivi | ihanampiini | Monikon illatiivi | ihanampiisi |
| Monikon illatiivi | ihanampiimme | Monikon illatiivi | ihanampiinne |
| Monikon illatiivi | ihanampiinsa | Adessiivi | ihanammalla |
| Adessiivi | ihanammallani | Adessiivi | ihanammallasi |
| Adessiivi | ihanammallamme | Adessiivi | ihanammallanne |
| Adessiivi | ihanammallaan | Adessiivi | ihanammallansa |
| Monikon adessiivi | ihanammilla | Monikon adessiivi | ihanammillani |
| Monikon adessiivi | ihanammillasi | Monikon adessiivi | ihanammillamme |
| Monikon adessiivi | ihanammillanne | Monikon adessiivi | ihanammillaan |
| Monikon adessiivi | ihanammillansa | Ablatiivi | ihanammalta |
| Ablatiivi | ihanammaltani | Ablatiivi | ihanammaltasi |
| Ablatiivi | ihanammaltamme | Ablatiivi | ihanammaltanne |
| Ablatiivi | ihanammaltaan | Ablatiivi | ihanammaltansa |
| Monikon ablatiivi | ihanammilta | Monikon ablatiivi | ihanammiltani |
| Monikon ablatiivi | ihanammiltasi | Monikon ablatiivi | ihanammiltamme |
| Monikon ablatiivi | ihanammiltanne | Monikon ablatiivi | ihanammiltaan |
| Monikon ablatiivi | ihanammiltansa | Allatiivi | ihanammalle |
| Allatiivi | ihanammalleni | Allatiivi | ihanammallesi |
| Allatiivi | ihanammallemme | Allatiivi | ihanammallenne |
| Allatiivi | ihanammalleen | Allatiivi | ihanammallensa |
| Monikon allatiivi | ihanammille | Monikon allatiivi | ihanammilleni |
| Monikon allatiivi | ihanammillesi | Monikon allatiivi | ihanammillemme |
| Monikon allatiivi | ihanammillenne | Monikon allatiivi | ihanammilleen |
| Monikon allatiivi | ihanammillensa | Essiivi | ihanampana |
| Essiivi | ihanampanani | Essiivi | ihanampanasi |
| Essiivi | ihanampanamme | Essiivi | ihanampananne |
| Essiivi | ihanampanaan | Essiivi | ihanampanansa |
| Monikon essiivi | ihanampina | Monikon essiivi | ihanampinani |
| Monikon essiivi | ihanampinasi | Monikon essiivi | ihanampinamme |
| Monikon essiivi | ihanampinanne | Monikon essiivi | ihanampinaan |
| Monikon essiivi | ihanampinansa | Translatiivi | ihanammaksi |
| Translatiivi | ihanammakseni | Translatiivi | ihanammaksesi |
| Translatiivi | ihanammaksemme | Translatiivi | ihanammaksenne |
| Translatiivi | ihanammakseen | Translatiivi | ihanammaksensa |
| Monikon translatiivi | ihanammiksi | Monikon translatiivi | ihanammikseni |
| Monikon translatiivi | ihanammiksesi | Monikon translatiivi | ihanammiksemme |
| Monikon translatiivi | ihanammiksenne | Monikon translatiivi | ihanammikseen |
| Monikon translatiivi | ihanammiksensa | Monikon instruktiivi | ihanammin |
| Abessiivi | ihanammatta | Abessiivi | ihanammattani |
| Abessiivi | ihanammattasi | Abessiivi | ihanammattamme |
| Abessiivi | ihanammattanne | Abessiivi | ihanammattaan |
| Abessiivi | ihanammattansa | Monikon abessiivi | ihanammitta |
| Monikon abessiivi | ihanammittani | Monikon abessiivi | ihanammittasi |
| Monikon abessiivi | ihanammittamme | Monikon abessiivi | ihanammittanne |
| Monikon abessiivi | ihanammittaan | Monikon abessiivi | ihanammittansa |
| Monikon komitatiivi | ihanampine | Monikon komitatiivi | ihanampineni |
| Monikon komitatiivi | ihanampinesi | Monikon komitatiivi | ihanampinemme |
| Monikon komitatiivi | ihanampinenne | Monikon komitatiivi | ihanampineen |
| Monikon komitatiivi | ihanampinensa | Monikon akkusatiivi | ihanammat |
| Monikon akkusatiivi | ihanampani | Monikon akkusatiivi | ihanampasi |
| Monikon akkusatiivi | ihanampamme | Monikon akkusatiivi | ihanampanne |
| Monikon akkusatiivi | ihanampansa | Akkusatiivi | ihanampani |
| Akkusatiivi | ihanampasi | Akkusatiivi | ihanampamme |
| Akkusatiivi | ihanampanne | Akkusatiivi | ihanampansa |