Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
multicultural
2.
multicultured
3.
intercultural
4.
cross-cultural
Määritelmät
Adjektiivi
sellainen, jossa
sekoittuu
useita
kulttuureja
samassa
tilassa
; sellainen, jossa ei ole vain yhtä kulttuuria
Taivutusmuodot
Monikko
monikulttuuriset
Monikko
monikulttuuriseni
Monikko
monikulttuurisesi
Monikko
monikulttuurisemme
Monikko
monikulttuurisenne
Monikko
monikulttuurisensa
Genetiivi
monikulttuurisen
Genetiivi
monikulttuuriseni
Genetiivi
monikulttuurisesi
Genetiivi
monikulttuurisemme
Genetiivi
monikulttuurisenne
Genetiivi
monikulttuurisensa
Monikon genetiivi
monikulttuuristen
Monikon genetiivi
monikulttuurisien
Monikon genetiivi
monikulttuuristeni
Monikon genetiivi
monikulttuurisieni
Monikon genetiivi
monikulttuuristesi
Monikon genetiivi
monikulttuurisiesi
Monikon genetiivi
monikulttuuristemme
Monikon genetiivi
monikulttuurisiemme
Monikon genetiivi
monikulttuuristenne
Monikon genetiivi
monikulttuurisienne
Monikon genetiivi
monikulttuuristensa
Monikon genetiivi
monikulttuurisiensa
Partitiivi
monikulttuurista
Partitiivi
monikulttuuristani
Partitiivi
monikulttuuristasi
Partitiivi
monikulttuuristamme
Partitiivi
monikulttuuristanne
Partitiivi
monikulttuuristaan
Partitiivi
monikulttuuristansa
Monikon partitiivi
monikulttuurisia
Monikon partitiivi
monikulttuurisiani
Monikon partitiivi
monikulttuurisiasi
Monikon partitiivi
monikulttuurisiamme
Monikon partitiivi
monikulttuurisianne
Monikon partitiivi
monikulttuurisiaan
Monikon partitiivi
monikulttuurisiansa
Inessiivi
monikulttuurisessa
Inessiivi
monikulttuurisessani
Inessiivi
monikulttuurisessasi
Inessiivi
monikulttuurisessamme
Inessiivi
monikulttuurisessanne
Inessiivi
monikulttuurisessaan
Inessiivi
monikulttuurisessansa
Monikon inessiivi
monikulttuurisissa
Monikon inessiivi
monikulttuurisissani
Monikon inessiivi
monikulttuurisissasi
Monikon inessiivi
monikulttuurisissamme
Monikon inessiivi
monikulttuurisissanne
Monikon inessiivi
monikulttuurisissaan
Monikon inessiivi
monikulttuurisissansa
Elatiivi
monikulttuurisesta
Elatiivi
monikulttuurisestani
Elatiivi
monikulttuurisestasi
Elatiivi
monikulttuurisestamme
Elatiivi
monikulttuurisestanne
Elatiivi
monikulttuurisestaan
Elatiivi
monikulttuurisestansa
Monikon elatiivi
monikulttuurisista
Monikon elatiivi
monikulttuurisistani
Monikon elatiivi
monikulttuurisistasi
Monikon elatiivi
monikulttuurisistamme
Monikon elatiivi
monikulttuurisistanne
Monikon elatiivi
monikulttuurisistaan
Monikon elatiivi
monikulttuurisistansa
Illatiivi
monikulttuuriseen
Illatiivi
monikulttuuriseeni
Illatiivi
monikulttuuriseesi
Illatiivi
monikulttuuriseemme
Illatiivi
monikulttuuriseenne
Illatiivi
monikulttuuriseensa
Monikon illatiivi
monikulttuurisiin
Monikon illatiivi
monikulttuurisiini
Monikon illatiivi
monikulttuurisiisi
Monikon illatiivi
monikulttuurisiimme
Monikon illatiivi
monikulttuurisiinne
Monikon illatiivi
monikulttuurisiinsa
Adessiivi
monikulttuurisella
Adessiivi
monikulttuurisellani
Adessiivi
monikulttuurisellasi
Adessiivi
monikulttuurisellamme
Adessiivi
monikulttuurisellanne
Adessiivi
monikulttuurisellaan
Adessiivi
monikulttuurisellansa
Monikon adessiivi
monikulttuurisilla
Monikon adessiivi
monikulttuurisillani
Monikon adessiivi
monikulttuurisillasi
Monikon adessiivi
monikulttuurisillamme
Monikon adessiivi
monikulttuurisillanne
Monikon adessiivi
monikulttuurisillaan
Monikon adessiivi
monikulttuurisillansa
Ablatiivi
monikulttuuriselta
Ablatiivi
monikulttuuriseltani
Ablatiivi
monikulttuuriseltasi
Ablatiivi
monikulttuuriseltamme
Ablatiivi
monikulttuuriseltanne
Ablatiivi
monikulttuuriseltaan
Ablatiivi
monikulttuuriseltansa
Monikon ablatiivi
monikulttuurisilta
Monikon ablatiivi
monikulttuurisiltani
Monikon ablatiivi
monikulttuurisiltasi
Monikon ablatiivi
monikulttuurisiltamme
Monikon ablatiivi
monikulttuurisiltanne
Monikon ablatiivi
monikulttuurisiltaan
Monikon ablatiivi
monikulttuurisiltansa
Allatiivi
monikulttuuriselle
Allatiivi
monikulttuuriselleni
Allatiivi
monikulttuurisellesi
Allatiivi
monikulttuurisellemme
Allatiivi
monikulttuurisellenne
Allatiivi
monikulttuuriselleen
Allatiivi
monikulttuurisellensa
Monikon allatiivi
monikulttuurisille
Monikon allatiivi
monikulttuurisilleni
Monikon allatiivi
monikulttuurisillesi
Monikon allatiivi
monikulttuurisillemme
Monikon allatiivi
monikulttuurisillenne
Monikon allatiivi
monikulttuurisilleen
Monikon allatiivi
monikulttuurisillensa
Essiivi
monikulttuurisena
Essiivi
monikulttuurisenani
Essiivi
monikulttuurisenasi
Essiivi
monikulttuurisenamme
Essiivi
monikulttuurisenanne
Essiivi
monikulttuurisenaan
Essiivi
monikulttuurisenansa
Monikon essiivi
monikulttuurisina
Monikon essiivi
monikulttuurisinani
Monikon essiivi
monikulttuurisinasi
Monikon essiivi
monikulttuurisinamme
Monikon essiivi
monikulttuurisinanne
Monikon essiivi
monikulttuurisinaan
Monikon essiivi
monikulttuurisinansa
Translatiivi
monikulttuuriseksi
Translatiivi
monikulttuurisekseni
Translatiivi
monikulttuuriseksesi
Translatiivi
monikulttuuriseksemme
Translatiivi
monikulttuuriseksenne
Translatiivi
monikulttuurisekseen
Translatiivi
monikulttuuriseksensa
Monikon translatiivi
monikulttuurisiksi
Monikon translatiivi
monikulttuurisikseni
Monikon translatiivi
monikulttuurisiksesi
Monikon translatiivi
monikulttuurisiksemme
Monikon translatiivi
monikulttuurisiksenne
Monikon translatiivi
monikulttuurisikseen
Monikon translatiivi
monikulttuurisiksensa
Monikon instruktiivi
monikulttuurisin
Abessiivi
monikulttuurisetta
Abessiivi
monikulttuurisettani
Abessiivi
monikulttuurisettasi
Abessiivi
monikulttuurisettamme
Abessiivi
monikulttuurisettanne
Abessiivi
monikulttuurisettaan
Abessiivi
monikulttuurisettansa
Monikon abessiivi
monikulttuurisitta
Monikon abessiivi
monikulttuurisittani
Monikon abessiivi
monikulttuurisittasi
Monikon abessiivi
monikulttuurisittamme
Monikon abessiivi
monikulttuurisittanne
Monikon abessiivi
monikulttuurisittaan
Monikon abessiivi
monikulttuurisittansa
Monikon komitatiivi
monikulttuurisine
Monikon komitatiivi
monikulttuurisineni
Monikon komitatiivi
monikulttuurisinesi
Monikon komitatiivi
monikulttuurisinemme
Monikon komitatiivi
monikulttuurisinenne
Monikon komitatiivi
monikulttuurisineen
Monikon komitatiivi
monikulttuurisinensa
Monikon akkusatiivi
monikulttuuriset
Monikon akkusatiivi
monikulttuuriseni
Monikon akkusatiivi
monikulttuurisesi
Monikon akkusatiivi
monikulttuurisemme
Monikon akkusatiivi
monikulttuurisenne
Monikon akkusatiivi
monikulttuurisensa
Akkusatiivi
monikulttuuriseni
Akkusatiivi
monikulttuurisesi
Akkusatiivi
monikulttuurisemme
Akkusatiivi
monikulttuurisenne
Akkusatiivi
monikulttuurisensa
Luokat
Adjektiivit