Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | rohkeammat | Monikko | rohkeampani |
| Monikko | rohkeampasi | Monikko | rohkeampamme |
| Monikko | rohkeampanne | Monikko | rohkeampansa |
| Genetiivi | rohkeamman | Genetiivi | rohkeampani |
| Genetiivi | rohkeampasi | Genetiivi | rohkeampamme |
| Genetiivi | rohkeampanne | Genetiivi | rohkeampansa |
| Monikon genetiivi | rohkeampien | Monikon genetiivi | rohkeampieni |
| Monikon genetiivi | rohkeampiesi | Monikon genetiivi | rohkeampiemme |
| Monikon genetiivi | rohkeampienne | Monikon genetiivi | rohkeampiensa |
| Partitiivi | rohkeampaa | Partitiivi | rohkeampaani |
| Partitiivi | rohkeampaasi | Partitiivi | rohkeampaamme |
| Partitiivi | rohkeampaanne | Partitiivi | rohkeampaansa |
| Monikon partitiivi | rohkeampia | Monikon partitiivi | rohkeampiani |
| Monikon partitiivi | rohkeampiasi | Monikon partitiivi | rohkeampiamme |
| Monikon partitiivi | rohkeampianne | Monikon partitiivi | rohkeampiaan |
| Monikon partitiivi | rohkeampiansa | Inessiivi | rohkeammassa |
| Inessiivi | rohkeammassani | Inessiivi | rohkeammassasi |
| Inessiivi | rohkeammassamme | Inessiivi | rohkeammassanne |
| Inessiivi | rohkeammassaan | Inessiivi | rohkeammassansa |
| Monikon inessiivi | rohkeammissa | Monikon inessiivi | rohkeammissani |
| Monikon inessiivi | rohkeammissasi | Monikon inessiivi | rohkeammissamme |
| Monikon inessiivi | rohkeammissanne | Monikon inessiivi | rohkeammissaan |
| Monikon inessiivi | rohkeammissansa | Elatiivi | rohkeammasta |
| Elatiivi | rohkeammastani | Elatiivi | rohkeammastasi |
| Elatiivi | rohkeammastamme | Elatiivi | rohkeammastanne |
| Elatiivi | rohkeammastaan | Elatiivi | rohkeammastansa |
| Monikon elatiivi | rohkeammista | Monikon elatiivi | rohkeammistani |
| Monikon elatiivi | rohkeammistasi | Monikon elatiivi | rohkeammistamme |
| Monikon elatiivi | rohkeammistanne | Monikon elatiivi | rohkeammistaan |
| Monikon elatiivi | rohkeammistansa | Illatiivi | rohkeampaan |
| Illatiivi | rohkeampaani | Illatiivi | rohkeampaasi |
| Illatiivi | rohkeampaamme | Illatiivi | rohkeampaanne |
| Illatiivi | rohkeampaansa | Monikon illatiivi | rohkeampiin |
| Monikon illatiivi | rohkeampiini | Monikon illatiivi | rohkeampiisi |
| Monikon illatiivi | rohkeampiimme | Monikon illatiivi | rohkeampiinne |
| Monikon illatiivi | rohkeampiinsa | Adessiivi | rohkeammalla |
| Adessiivi | rohkeammallani | Adessiivi | rohkeammallasi |
| Adessiivi | rohkeammallamme | Adessiivi | rohkeammallanne |
| Adessiivi | rohkeammallaan | Adessiivi | rohkeammallansa |
| Monikon adessiivi | rohkeammilla | Monikon adessiivi | rohkeammillani |
| Monikon adessiivi | rohkeammillasi | Monikon adessiivi | rohkeammillamme |
| Monikon adessiivi | rohkeammillanne | Monikon adessiivi | rohkeammillaan |
| Monikon adessiivi | rohkeammillansa | Ablatiivi | rohkeammalta |
| Ablatiivi | rohkeammaltani | Ablatiivi | rohkeammaltasi |
| Ablatiivi | rohkeammaltamme | Ablatiivi | rohkeammaltanne |
| Ablatiivi | rohkeammaltaan | Ablatiivi | rohkeammaltansa |
| Monikon ablatiivi | rohkeammilta | Monikon ablatiivi | rohkeammiltani |
| Monikon ablatiivi | rohkeammiltasi | Monikon ablatiivi | rohkeammiltamme |
| Monikon ablatiivi | rohkeammiltanne | Monikon ablatiivi | rohkeammiltaan |
| Monikon ablatiivi | rohkeammiltansa | Allatiivi | rohkeammalle |
| Allatiivi | rohkeammalleni | Allatiivi | rohkeammallesi |
| Allatiivi | rohkeammallemme | Allatiivi | rohkeammallenne |
| Allatiivi | rohkeammalleen | Allatiivi | rohkeammallensa |
| Monikon allatiivi | rohkeammille | Monikon allatiivi | rohkeammilleni |
| Monikon allatiivi | rohkeammillesi | Monikon allatiivi | rohkeammillemme |
| Monikon allatiivi | rohkeammillenne | Monikon allatiivi | rohkeammilleen |
| Monikon allatiivi | rohkeammillensa | Essiivi | rohkeampana |
| Essiivi | rohkeampanani | Essiivi | rohkeampanasi |
| Essiivi | rohkeampanamme | Essiivi | rohkeampananne |
| Essiivi | rohkeampanaan | Essiivi | rohkeampanansa |
| Monikon essiivi | rohkeampina | Monikon essiivi | rohkeampinani |
| Monikon essiivi | rohkeampinasi | Monikon essiivi | rohkeampinamme |
| Monikon essiivi | rohkeampinanne | Monikon essiivi | rohkeampinaan |
| Monikon essiivi | rohkeampinansa | Translatiivi | rohkeammaksi |
| Translatiivi | rohkeammakseni | Translatiivi | rohkeammaksesi |
| Translatiivi | rohkeammaksemme | Translatiivi | rohkeammaksenne |
| Translatiivi | rohkeammakseen | Translatiivi | rohkeammaksensa |
| Monikon translatiivi | rohkeammiksi | Monikon translatiivi | rohkeammikseni |
| Monikon translatiivi | rohkeammiksesi | Monikon translatiivi | rohkeammiksemme |
| Monikon translatiivi | rohkeammiksenne | Monikon translatiivi | rohkeammikseen |
| Monikon translatiivi | rohkeammiksensa | Monikon instruktiivi | rohkeammin |
| Abessiivi | rohkeammatta | Abessiivi | rohkeammattani |
| Abessiivi | rohkeammattasi | Abessiivi | rohkeammattamme |
| Abessiivi | rohkeammattanne | Abessiivi | rohkeammattaan |
| Abessiivi | rohkeammattansa | Monikon abessiivi | rohkeammitta |
| Monikon abessiivi | rohkeammittani | Monikon abessiivi | rohkeammittasi |
| Monikon abessiivi | rohkeammittamme | Monikon abessiivi | rohkeammittanne |
| Monikon abessiivi | rohkeammittaan | Monikon abessiivi | rohkeammittansa |
| Monikon komitatiivi | rohkeampine | Monikon komitatiivi | rohkeampineni |
| Monikon komitatiivi | rohkeampinesi | Monikon komitatiivi | rohkeampinemme |
| Monikon komitatiivi | rohkeampinenne | Monikon komitatiivi | rohkeampineen |
| Monikon komitatiivi | rohkeampinensa | Monikon akkusatiivi | rohkeammat |
| Monikon akkusatiivi | rohkeampani | Monikon akkusatiivi | rohkeampasi |
| Monikon akkusatiivi | rohkeampamme | Monikon akkusatiivi | rohkeampanne |
| Monikon akkusatiivi | rohkeampansa | Akkusatiivi | rohkeampani |
| Akkusatiivi | rohkeampasi | Akkusatiivi | rohkeampamme |
| Akkusatiivi | rohkeampanne | Akkusatiivi | rohkeampansa |