Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Käännöksiä ei löytynyt.
| Monikko | kalseammat | Monikko | kalseampani |
| Monikko | kalseampasi | Monikko | kalseampamme |
| Monikko | kalseampanne | Monikko | kalseampansa |
| Genetiivi | kalseamman | Genetiivi | kalseampani |
| Genetiivi | kalseampasi | Genetiivi | kalseampamme |
| Genetiivi | kalseampanne | Genetiivi | kalseampansa |
| Monikon genetiivi | kalseampien | Monikon genetiivi | kalseampieni |
| Monikon genetiivi | kalseampiesi | Monikon genetiivi | kalseampiemme |
| Monikon genetiivi | kalseampienne | Monikon genetiivi | kalseampiensa |
| Partitiivi | kalseampaa | Partitiivi | kalseampaani |
| Partitiivi | kalseampaasi | Partitiivi | kalseampaamme |
| Partitiivi | kalseampaanne | Partitiivi | kalseampaansa |
| Monikon partitiivi | kalseampia | Monikon partitiivi | kalseampiani |
| Monikon partitiivi | kalseampiasi | Monikon partitiivi | kalseampiamme |
| Monikon partitiivi | kalseampianne | Monikon partitiivi | kalseampiaan |
| Monikon partitiivi | kalseampiansa | Inessiivi | kalseammassa |
| Inessiivi | kalseammassani | Inessiivi | kalseammassasi |
| Inessiivi | kalseammassamme | Inessiivi | kalseammassanne |
| Inessiivi | kalseammassaan | Inessiivi | kalseammassansa |
| Monikon inessiivi | kalseammissa | Monikon inessiivi | kalseammissani |
| Monikon inessiivi | kalseammissasi | Monikon inessiivi | kalseammissamme |
| Monikon inessiivi | kalseammissanne | Monikon inessiivi | kalseammissaan |
| Monikon inessiivi | kalseammissansa | Elatiivi | kalseammasta |
| Elatiivi | kalseammastani | Elatiivi | kalseammastasi |
| Elatiivi | kalseammastamme | Elatiivi | kalseammastanne |
| Elatiivi | kalseammastaan | Elatiivi | kalseammastansa |
| Monikon elatiivi | kalseammista | Monikon elatiivi | kalseammistani |
| Monikon elatiivi | kalseammistasi | Monikon elatiivi | kalseammistamme |
| Monikon elatiivi | kalseammistanne | Monikon elatiivi | kalseammistaan |
| Monikon elatiivi | kalseammistansa | Illatiivi | kalseampaan |
| Illatiivi | kalseampaani | Illatiivi | kalseampaasi |
| Illatiivi | kalseampaamme | Illatiivi | kalseampaanne |
| Illatiivi | kalseampaansa | Monikon illatiivi | kalseampiin |
| Monikon illatiivi | kalseampiini | Monikon illatiivi | kalseampiisi |
| Monikon illatiivi | kalseampiimme | Monikon illatiivi | kalseampiinne |
| Monikon illatiivi | kalseampiinsa | Adessiivi | kalseammalla |
| Adessiivi | kalseammallani | Adessiivi | kalseammallasi |
| Adessiivi | kalseammallamme | Adessiivi | kalseammallanne |
| Adessiivi | kalseammallaan | Adessiivi | kalseammallansa |
| Monikon adessiivi | kalseammilla | Monikon adessiivi | kalseammillani |
| Monikon adessiivi | kalseammillasi | Monikon adessiivi | kalseammillamme |
| Monikon adessiivi | kalseammillanne | Monikon adessiivi | kalseammillaan |
| Monikon adessiivi | kalseammillansa | Ablatiivi | kalseammalta |
| Ablatiivi | kalseammaltani | Ablatiivi | kalseammaltasi |
| Ablatiivi | kalseammaltamme | Ablatiivi | kalseammaltanne |
| Ablatiivi | kalseammaltaan | Ablatiivi | kalseammaltansa |
| Monikon ablatiivi | kalseammilta | Monikon ablatiivi | kalseammiltani |
| Monikon ablatiivi | kalseammiltasi | Monikon ablatiivi | kalseammiltamme |
| Monikon ablatiivi | kalseammiltanne | Monikon ablatiivi | kalseammiltaan |
| Monikon ablatiivi | kalseammiltansa | Allatiivi | kalseammalle |
| Allatiivi | kalseammalleni | Allatiivi | kalseammallesi |
| Allatiivi | kalseammallemme | Allatiivi | kalseammallenne |
| Allatiivi | kalseammalleen | Allatiivi | kalseammallensa |
| Monikon allatiivi | kalseammille | Monikon allatiivi | kalseammilleni |
| Monikon allatiivi | kalseammillesi | Monikon allatiivi | kalseammillemme |
| Monikon allatiivi | kalseammillenne | Monikon allatiivi | kalseammilleen |
| Monikon allatiivi | kalseammillensa | Essiivi | kalseampana |
| Essiivi | kalseampanani | Essiivi | kalseampanasi |
| Essiivi | kalseampanamme | Essiivi | kalseampananne |
| Essiivi | kalseampanaan | Essiivi | kalseampanansa |
| Monikon essiivi | kalseampina | Monikon essiivi | kalseampinani |
| Monikon essiivi | kalseampinasi | Monikon essiivi | kalseampinamme |
| Monikon essiivi | kalseampinanne | Monikon essiivi | kalseampinaan |
| Monikon essiivi | kalseampinansa | Translatiivi | kalseammaksi |
| Translatiivi | kalseammakseni | Translatiivi | kalseammaksesi |
| Translatiivi | kalseammaksemme | Translatiivi | kalseammaksenne |
| Translatiivi | kalseammakseen | Translatiivi | kalseammaksensa |
| Monikon translatiivi | kalseammiksi | Monikon translatiivi | kalseammikseni |
| Monikon translatiivi | kalseammiksesi | Monikon translatiivi | kalseammiksemme |
| Monikon translatiivi | kalseammiksenne | Monikon translatiivi | kalseammikseen |
| Monikon translatiivi | kalseammiksensa | Monikon instruktiivi | kalseammin |
| Abessiivi | kalseammatta | Abessiivi | kalseammattani |
| Abessiivi | kalseammattasi | Abessiivi | kalseammattamme |
| Abessiivi | kalseammattanne | Abessiivi | kalseammattaan |
| Abessiivi | kalseammattansa | Monikon abessiivi | kalseammitta |
| Monikon abessiivi | kalseammittani | Monikon abessiivi | kalseammittasi |
| Monikon abessiivi | kalseammittamme | Monikon abessiivi | kalseammittanne |
| Monikon abessiivi | kalseammittaan | Monikon abessiivi | kalseammittansa |
| Monikon komitatiivi | kalseampine | Monikon komitatiivi | kalseampineni |
| Monikon komitatiivi | kalseampinesi | Monikon komitatiivi | kalseampinemme |
| Monikon komitatiivi | kalseampinenne | Monikon komitatiivi | kalseampineen |
| Monikon komitatiivi | kalseampinensa | Monikon akkusatiivi | kalseammat |
| Monikon akkusatiivi | kalseampani | Monikon akkusatiivi | kalseampasi |
| Monikon akkusatiivi | kalseampamme | Monikon akkusatiivi | kalseampanne |
| Monikon akkusatiivi | kalseampansa | Akkusatiivi | kalseampani |
| Akkusatiivi | kalseampasi | Akkusatiivi | kalseampamme |
| Akkusatiivi | kalseampanne | Akkusatiivi | kalseampansa |