Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | arpisemmat | Monikko | arpisempani |
| Monikko | arpisempasi | Monikko | arpisempamme |
| Monikko | arpisempanne | Monikko | arpisempansa |
| Genetiivi | arpisemman | Genetiivi | arpisempani |
| Genetiivi | arpisempasi | Genetiivi | arpisempamme |
| Genetiivi | arpisempanne | Genetiivi | arpisempansa |
| Monikon genetiivi | arpisempien | Monikon genetiivi | arpisempieni |
| Monikon genetiivi | arpisempiesi | Monikon genetiivi | arpisempiemme |
| Monikon genetiivi | arpisempienne | Monikon genetiivi | arpisempiensa |
| Partitiivi | arpisempaa | Partitiivi | arpisempaani |
| Partitiivi | arpisempaasi | Partitiivi | arpisempaamme |
| Partitiivi | arpisempaanne | Partitiivi | arpisempaansa |
| Monikon partitiivi | arpisempia | Monikon partitiivi | arpisempiani |
| Monikon partitiivi | arpisempiasi | Monikon partitiivi | arpisempiamme |
| Monikon partitiivi | arpisempianne | Monikon partitiivi | arpisempiaan |
| Monikon partitiivi | arpisempiansa | Inessiivi | arpisemmassa |
| Inessiivi | arpisemmassani | Inessiivi | arpisemmassasi |
| Inessiivi | arpisemmassamme | Inessiivi | arpisemmassanne |
| Inessiivi | arpisemmassaan | Inessiivi | arpisemmassansa |
| Monikon inessiivi | arpisemmissa | Monikon inessiivi | arpisemmissani |
| Monikon inessiivi | arpisemmissasi | Monikon inessiivi | arpisemmissamme |
| Monikon inessiivi | arpisemmissanne | Monikon inessiivi | arpisemmissaan |
| Monikon inessiivi | arpisemmissansa | Elatiivi | arpisemmasta |
| Elatiivi | arpisemmastani | Elatiivi | arpisemmastasi |
| Elatiivi | arpisemmastamme | Elatiivi | arpisemmastanne |
| Elatiivi | arpisemmastaan | Elatiivi | arpisemmastansa |
| Monikon elatiivi | arpisemmista | Monikon elatiivi | arpisemmistani |
| Monikon elatiivi | arpisemmistasi | Monikon elatiivi | arpisemmistamme |
| Monikon elatiivi | arpisemmistanne | Monikon elatiivi | arpisemmistaan |
| Monikon elatiivi | arpisemmistansa | Illatiivi | arpisempaan |
| Illatiivi | arpisempaani | Illatiivi | arpisempaasi |
| Illatiivi | arpisempaamme | Illatiivi | arpisempaanne |
| Illatiivi | arpisempaansa | Monikon illatiivi | arpisempiin |
| Monikon illatiivi | arpisempiini | Monikon illatiivi | arpisempiisi |
| Monikon illatiivi | arpisempiimme | Monikon illatiivi | arpisempiinne |
| Monikon illatiivi | arpisempiinsa | Adessiivi | arpisemmalla |
| Adessiivi | arpisemmallani | Adessiivi | arpisemmallasi |
| Adessiivi | arpisemmallamme | Adessiivi | arpisemmallanne |
| Adessiivi | arpisemmallaan | Adessiivi | arpisemmallansa |
| Monikon adessiivi | arpisemmilla | Monikon adessiivi | arpisemmillani |
| Monikon adessiivi | arpisemmillasi | Monikon adessiivi | arpisemmillamme |
| Monikon adessiivi | arpisemmillanne | Monikon adessiivi | arpisemmillaan |
| Monikon adessiivi | arpisemmillansa | Ablatiivi | arpisemmalta |
| Ablatiivi | arpisemmaltani | Ablatiivi | arpisemmaltasi |
| Ablatiivi | arpisemmaltamme | Ablatiivi | arpisemmaltanne |
| Ablatiivi | arpisemmaltaan | Ablatiivi | arpisemmaltansa |
| Monikon ablatiivi | arpisemmilta | Monikon ablatiivi | arpisemmiltani |
| Monikon ablatiivi | arpisemmiltasi | Monikon ablatiivi | arpisemmiltamme |
| Monikon ablatiivi | arpisemmiltanne | Monikon ablatiivi | arpisemmiltaan |
| Monikon ablatiivi | arpisemmiltansa | Allatiivi | arpisemmalle |
| Allatiivi | arpisemmalleni | Allatiivi | arpisemmallesi |
| Allatiivi | arpisemmallemme | Allatiivi | arpisemmallenne |
| Allatiivi | arpisemmalleen | Allatiivi | arpisemmallensa |
| Monikon allatiivi | arpisemmille | Monikon allatiivi | arpisemmilleni |
| Monikon allatiivi | arpisemmillesi | Monikon allatiivi | arpisemmillemme |
| Monikon allatiivi | arpisemmillenne | Monikon allatiivi | arpisemmilleen |
| Monikon allatiivi | arpisemmillensa | Essiivi | arpisempana |
| Essiivi | arpisempanani | Essiivi | arpisempanasi |
| Essiivi | arpisempanamme | Essiivi | arpisempananne |
| Essiivi | arpisempanaan | Essiivi | arpisempanansa |
| Monikon essiivi | arpisempina | Monikon essiivi | arpisempinani |
| Monikon essiivi | arpisempinasi | Monikon essiivi | arpisempinamme |
| Monikon essiivi | arpisempinanne | Monikon essiivi | arpisempinaan |
| Monikon essiivi | arpisempinansa | Translatiivi | arpisemmaksi |
| Translatiivi | arpisemmakseni | Translatiivi | arpisemmaksesi |
| Translatiivi | arpisemmaksemme | Translatiivi | arpisemmaksenne |
| Translatiivi | arpisemmakseen | Translatiivi | arpisemmaksensa |
| Monikon translatiivi | arpisemmiksi | Monikon translatiivi | arpisemmikseni |
| Monikon translatiivi | arpisemmiksesi | Monikon translatiivi | arpisemmiksemme |
| Monikon translatiivi | arpisemmiksenne | Monikon translatiivi | arpisemmikseen |
| Monikon translatiivi | arpisemmiksensa | Monikon instruktiivi | arpisemmin |
| Abessiivi | arpisemmatta | Abessiivi | arpisemmattani |
| Abessiivi | arpisemmattasi | Abessiivi | arpisemmattamme |
| Abessiivi | arpisemmattanne | Abessiivi | arpisemmattaan |
| Abessiivi | arpisemmattansa | Monikon abessiivi | arpisemmitta |
| Monikon abessiivi | arpisemmittani | Monikon abessiivi | arpisemmittasi |
| Monikon abessiivi | arpisemmittamme | Monikon abessiivi | arpisemmittanne |
| Monikon abessiivi | arpisemmittaan | Monikon abessiivi | arpisemmittansa |
| Monikon komitatiivi | arpisempine | Monikon komitatiivi | arpisempineni |
| Monikon komitatiivi | arpisempinesi | Monikon komitatiivi | arpisempinemme |
| Monikon komitatiivi | arpisempinenne | Monikon komitatiivi | arpisempineen |
| Monikon komitatiivi | arpisempinensa | Monikon akkusatiivi | arpisemmat |
| Monikon akkusatiivi | arpisempani | Monikon akkusatiivi | arpisempasi |
| Monikon akkusatiivi | arpisempamme | Monikon akkusatiivi | arpisempanne |
| Monikon akkusatiivi | arpisempansa | Akkusatiivi | arpisempani |
| Akkusatiivi | arpisempasi | Akkusatiivi | arpisempamme |
| Akkusatiivi | arpisempanne | Akkusatiivi | arpisempansa |