Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkopanslavistisetMonikkopanslavistiseni
MonikkopanslavistisesiMonikkopanslavistisemme
MonikkopanslavistisenneMonikkopanslavistisensa
GenetiivipanslavistisenGenetiivipanslavistiseni
GenetiivipanslavistisesiGenetiivipanslavistisemme
GenetiivipanslavistisenneGenetiivipanslavistisensa
Monikon genetiivipanslavististenMonikon genetiivipanslavistisien
Monikon genetiivipanslavististeniMonikon genetiivipanslavistisieni
Monikon genetiivipanslavististesiMonikon genetiivipanslavistisiesi
Monikon genetiivipanslavististemmeMonikon genetiivipanslavistisiemme
Monikon genetiivipanslavististenneMonikon genetiivipanslavistisienne
Monikon genetiivipanslavististensaMonikon genetiivipanslavistisiensa
PartitiivipanslavististaPartitiivipanslavististani
PartitiivipanslavististasiPartitiivipanslavististamme
PartitiivipanslavististannePartitiivipanslavististaan
PartitiivipanslavististansaMonikon partitiivipanslavistisia
Monikon partitiivipanslavistisianiMonikon partitiivipanslavistisiasi
Monikon partitiivipanslavistisiammeMonikon partitiivipanslavistisianne
Monikon partitiivipanslavistisiaanMonikon partitiivipanslavistisiansa
InessiivipanslavistisessaInessiivipanslavistisessani
InessiivipanslavistisessasiInessiivipanslavistisessamme
InessiivipanslavistisessanneInessiivipanslavistisessaan
InessiivipanslavistisessansaMonikon inessiivipanslavistisissa
Monikon inessiivipanslavistisissaniMonikon inessiivipanslavistisissasi
Monikon inessiivipanslavistisissammeMonikon inessiivipanslavistisissanne
Monikon inessiivipanslavistisissaanMonikon inessiivipanslavistisissansa
ElatiivipanslavistisestaElatiivipanslavistisestani
ElatiivipanslavistisestasiElatiivipanslavistisestamme
ElatiivipanslavistisestanneElatiivipanslavistisestaan
ElatiivipanslavistisestansaMonikon elatiivipanslavistisista
Monikon elatiivipanslavistisistaniMonikon elatiivipanslavistisistasi
Monikon elatiivipanslavistisistammeMonikon elatiivipanslavistisistanne
Monikon elatiivipanslavistisistaanMonikon elatiivipanslavistisistansa
IllatiivipanslavistiseenIllatiivipanslavistiseeni
IllatiivipanslavistiseesiIllatiivipanslavistiseemme
IllatiivipanslavistiseenneIllatiivipanslavistiseensa
Monikon illatiivipanslavistisiinMonikon illatiivipanslavistisiini
Monikon illatiivipanslavistisiisiMonikon illatiivipanslavistisiimme
Monikon illatiivipanslavistisiinneMonikon illatiivipanslavistisiinsa
AdessiivipanslavistisellaAdessiivipanslavistisellani
AdessiivipanslavistisellasiAdessiivipanslavistisellamme
AdessiivipanslavistisellanneAdessiivipanslavistisellaan
AdessiivipanslavistisellansaMonikon adessiivipanslavistisilla
Monikon adessiivipanslavistisillaniMonikon adessiivipanslavistisillasi
Monikon adessiivipanslavistisillammeMonikon adessiivipanslavistisillanne
Monikon adessiivipanslavistisillaanMonikon adessiivipanslavistisillansa
AblatiivipanslavistiseltaAblatiivipanslavistiseltani
AblatiivipanslavistiseltasiAblatiivipanslavistiseltamme
AblatiivipanslavistiseltanneAblatiivipanslavistiseltaan
AblatiivipanslavistiseltansaMonikon ablatiivipanslavistisilta
Monikon ablatiivipanslavistisiltaniMonikon ablatiivipanslavistisiltasi
Monikon ablatiivipanslavistisiltammeMonikon ablatiivipanslavistisiltanne
Monikon ablatiivipanslavistisiltaanMonikon ablatiivipanslavistisiltansa
AllatiivipanslavistiselleAllatiivipanslavistiselleni
AllatiivipanslavistisellesiAllatiivipanslavistisellemme
AllatiivipanslavistisellenneAllatiivipanslavistiselleen
AllatiivipanslavistisellensaMonikon allatiivipanslavistisille
Monikon allatiivipanslavistisilleniMonikon allatiivipanslavistisillesi
Monikon allatiivipanslavistisillemmeMonikon allatiivipanslavistisillenne
Monikon allatiivipanslavistisilleenMonikon allatiivipanslavistisillensa
EssiivipanslavistisenaEssiivipanslavistisenani
EssiivipanslavistisenasiEssiivipanslavistisenamme
EssiivipanslavistisenanneEssiivipanslavistisenaan
EssiivipanslavistisenansaMonikon essiivipanslavistisina
Monikon essiivipanslavistisinaniMonikon essiivipanslavistisinasi
Monikon essiivipanslavistisinammeMonikon essiivipanslavistisinanne
Monikon essiivipanslavistisinaanMonikon essiivipanslavistisinansa
TranslatiivipanslavistiseksiTranslatiivipanslavistisekseni
TranslatiivipanslavistiseksesiTranslatiivipanslavistiseksemme
TranslatiivipanslavistiseksenneTranslatiivipanslavistisekseen
TranslatiivipanslavistiseksensaMonikon translatiivipanslavistisiksi
Monikon translatiivipanslavistisikseniMonikon translatiivipanslavistisiksesi
Monikon translatiivipanslavistisiksemmeMonikon translatiivipanslavistisiksenne
Monikon translatiivipanslavistisikseenMonikon translatiivipanslavistisiksensa
Monikon instruktiivipanslavistisinAbessiivipanslavistisetta
AbessiivipanslavistisettaniAbessiivipanslavistisettasi
AbessiivipanslavistisettammeAbessiivipanslavistisettanne
AbessiivipanslavistisettaanAbessiivipanslavistisettansa
Monikon abessiivipanslavistisittaMonikon abessiivipanslavistisittani
Monikon abessiivipanslavistisittasiMonikon abessiivipanslavistisittamme
Monikon abessiivipanslavistisittanneMonikon abessiivipanslavistisittaan
Monikon abessiivipanslavistisittansaMonikon komitatiivipanslavistisine
Monikon komitatiivipanslavistisineniMonikon komitatiivipanslavistisinesi
Monikon komitatiivipanslavistisinemmeMonikon komitatiivipanslavistisinenne
Monikon komitatiivipanslavistisineenMonikon komitatiivipanslavistisinensa
Monikon akkusatiivipanslavistisetMonikon akkusatiivipanslavistiseni
Monikon akkusatiivipanslavistisesiMonikon akkusatiivipanslavistisemme
Monikon akkusatiivipanslavistisenneMonikon akkusatiivipanslavistisensa
AkkusatiivipanslavistiseniAkkusatiivipanslavistisesi
AkkusatiivipanslavistisemmeAkkusatiivipanslavistisenne
Akkusatiivipanslavistisensa

Luokat