Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
Pan-Slavistic
Taivutusmuodot
Monikko
panslavistiset
Monikko
panslavistiseni
Monikko
panslavistisesi
Monikko
panslavistisemme
Monikko
panslavistisenne
Monikko
panslavistisensa
Genetiivi
panslavistisen
Genetiivi
panslavistiseni
Genetiivi
panslavistisesi
Genetiivi
panslavistisemme
Genetiivi
panslavistisenne
Genetiivi
panslavistisensa
Monikon genetiivi
panslavististen
Monikon genetiivi
panslavistisien
Monikon genetiivi
panslavististeni
Monikon genetiivi
panslavistisieni
Monikon genetiivi
panslavististesi
Monikon genetiivi
panslavistisiesi
Monikon genetiivi
panslavististemme
Monikon genetiivi
panslavistisiemme
Monikon genetiivi
panslavististenne
Monikon genetiivi
panslavistisienne
Monikon genetiivi
panslavististensa
Monikon genetiivi
panslavistisiensa
Partitiivi
panslavistista
Partitiivi
panslavististani
Partitiivi
panslavististasi
Partitiivi
panslavististamme
Partitiivi
panslavististanne
Partitiivi
panslavististaan
Partitiivi
panslavististansa
Monikon partitiivi
panslavistisia
Monikon partitiivi
panslavistisiani
Monikon partitiivi
panslavistisiasi
Monikon partitiivi
panslavistisiamme
Monikon partitiivi
panslavistisianne
Monikon partitiivi
panslavistisiaan
Monikon partitiivi
panslavistisiansa
Inessiivi
panslavistisessa
Inessiivi
panslavistisessani
Inessiivi
panslavistisessasi
Inessiivi
panslavistisessamme
Inessiivi
panslavistisessanne
Inessiivi
panslavistisessaan
Inessiivi
panslavistisessansa
Monikon inessiivi
panslavistisissa
Monikon inessiivi
panslavistisissani
Monikon inessiivi
panslavistisissasi
Monikon inessiivi
panslavistisissamme
Monikon inessiivi
panslavistisissanne
Monikon inessiivi
panslavistisissaan
Monikon inessiivi
panslavistisissansa
Elatiivi
panslavistisesta
Elatiivi
panslavistisestani
Elatiivi
panslavistisestasi
Elatiivi
panslavistisestamme
Elatiivi
panslavistisestanne
Elatiivi
panslavistisestaan
Elatiivi
panslavistisestansa
Monikon elatiivi
panslavistisista
Monikon elatiivi
panslavistisistani
Monikon elatiivi
panslavistisistasi
Monikon elatiivi
panslavistisistamme
Monikon elatiivi
panslavistisistanne
Monikon elatiivi
panslavistisistaan
Monikon elatiivi
panslavistisistansa
Illatiivi
panslavistiseen
Illatiivi
panslavistiseeni
Illatiivi
panslavistiseesi
Illatiivi
panslavistiseemme
Illatiivi
panslavistiseenne
Illatiivi
panslavistiseensa
Monikon illatiivi
panslavistisiin
Monikon illatiivi
panslavistisiini
Monikon illatiivi
panslavistisiisi
Monikon illatiivi
panslavistisiimme
Monikon illatiivi
panslavistisiinne
Monikon illatiivi
panslavistisiinsa
Adessiivi
panslavistisella
Adessiivi
panslavistisellani
Adessiivi
panslavistisellasi
Adessiivi
panslavistisellamme
Adessiivi
panslavistisellanne
Adessiivi
panslavistisellaan
Adessiivi
panslavistisellansa
Monikon adessiivi
panslavistisilla
Monikon adessiivi
panslavistisillani
Monikon adessiivi
panslavistisillasi
Monikon adessiivi
panslavistisillamme
Monikon adessiivi
panslavistisillanne
Monikon adessiivi
panslavistisillaan
Monikon adessiivi
panslavistisillansa
Ablatiivi
panslavistiselta
Ablatiivi
panslavistiseltani
Ablatiivi
panslavistiseltasi
Ablatiivi
panslavistiseltamme
Ablatiivi
panslavistiseltanne
Ablatiivi
panslavistiseltaan
Ablatiivi
panslavistiseltansa
Monikon ablatiivi
panslavistisilta
Monikon ablatiivi
panslavistisiltani
Monikon ablatiivi
panslavistisiltasi
Monikon ablatiivi
panslavistisiltamme
Monikon ablatiivi
panslavistisiltanne
Monikon ablatiivi
panslavistisiltaan
Monikon ablatiivi
panslavistisiltansa
Allatiivi
panslavistiselle
Allatiivi
panslavistiselleni
Allatiivi
panslavistisellesi
Allatiivi
panslavistisellemme
Allatiivi
panslavistisellenne
Allatiivi
panslavistiselleen
Allatiivi
panslavistisellensa
Monikon allatiivi
panslavistisille
Monikon allatiivi
panslavistisilleni
Monikon allatiivi
panslavistisillesi
Monikon allatiivi
panslavistisillemme
Monikon allatiivi
panslavistisillenne
Monikon allatiivi
panslavistisilleen
Monikon allatiivi
panslavistisillensa
Essiivi
panslavistisena
Essiivi
panslavistisenani
Essiivi
panslavistisenasi
Essiivi
panslavistisenamme
Essiivi
panslavistisenanne
Essiivi
panslavistisenaan
Essiivi
panslavistisenansa
Monikon essiivi
panslavistisina
Monikon essiivi
panslavistisinani
Monikon essiivi
panslavistisinasi
Monikon essiivi
panslavistisinamme
Monikon essiivi
panslavistisinanne
Monikon essiivi
panslavistisinaan
Monikon essiivi
panslavistisinansa
Translatiivi
panslavistiseksi
Translatiivi
panslavistisekseni
Translatiivi
panslavistiseksesi
Translatiivi
panslavistiseksemme
Translatiivi
panslavistiseksenne
Translatiivi
panslavistisekseen
Translatiivi
panslavistiseksensa
Monikon translatiivi
panslavistisiksi
Monikon translatiivi
panslavistisikseni
Monikon translatiivi
panslavistisiksesi
Monikon translatiivi
panslavistisiksemme
Monikon translatiivi
panslavistisiksenne
Monikon translatiivi
panslavistisikseen
Monikon translatiivi
panslavistisiksensa
Monikon instruktiivi
panslavistisin
Abessiivi
panslavistisetta
Abessiivi
panslavistisettani
Abessiivi
panslavistisettasi
Abessiivi
panslavistisettamme
Abessiivi
panslavistisettanne
Abessiivi
panslavistisettaan
Abessiivi
panslavistisettansa
Monikon abessiivi
panslavistisitta
Monikon abessiivi
panslavistisittani
Monikon abessiivi
panslavistisittasi
Monikon abessiivi
panslavistisittamme
Monikon abessiivi
panslavistisittanne
Monikon abessiivi
panslavistisittaan
Monikon abessiivi
panslavistisittansa
Monikon komitatiivi
panslavistisine
Monikon komitatiivi
panslavistisineni
Monikon komitatiivi
panslavistisinesi
Monikon komitatiivi
panslavistisinemme
Monikon komitatiivi
panslavistisinenne
Monikon komitatiivi
panslavistisineen
Monikon komitatiivi
panslavistisinensa
Monikon akkusatiivi
panslavistiset
Monikon akkusatiivi
panslavistiseni
Monikon akkusatiivi
panslavistisesi
Monikon akkusatiivi
panslavistisemme
Monikon akkusatiivi
panslavistisenne
Monikon akkusatiivi
panslavistisensa
Akkusatiivi
panslavistiseni
Akkusatiivi
panslavistisesi
Akkusatiivi
panslavistisemme
Akkusatiivi
panslavistisenne
Akkusatiivi
panslavistisensa
Luokat
Adjektiivit