Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkoapulaisprofessoritGenetiiviapulaisprofessorin
Monikon genetiiviapulaisprofessorienMonikon genetiiviapulaisprofessoreiden
Monikon genetiiviapulaisprofessoreittenPartitiiviapulaisprofessoria
Monikon partitiiviapulaisprofessoreitaMonikon partitiiviapulaisprofessoreja
InessiiviapulaisprofessorissaMonikon inessiiviapulaisprofessoreissa
ElatiiviapulaisprofessoristaMonikon elatiiviapulaisprofessoreista
IllatiiviapulaisprofessoriinMonikon illatiiviapulaisprofessoreihin
AdessiiviapulaisprofessorillaMonikon adessiiviapulaisprofessoreilla
AblatiiviapulaisprofessoriltaMonikon ablatiiviapulaisprofessoreilta
AllatiiviapulaisprofessorilleMonikon allatiiviapulaisprofessoreille
EssiiviapulaisprofessorinaMonikon essiiviapulaisprofessoreina
TranslatiiviapulaisprofessoriksiMonikon translatiiviapulaisprofessoreiksi
Monikon instruktiiviapulaisprofessoreinAbessiiviapulaisprofessoritta
Monikon abessiiviapulaisprofessoreittaMonikon akkusatiiviapulaisprofessorit