Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkolakmuskokeetGenetiivilakmuskokeen
Monikon genetiivilakmuskokeidenMonikon genetiivilakmuskokeitten
PartitiivilakmuskoettaMonikon partitiivilakmuskokeita
InessiivilakmuskokeessaMonikon inessiivilakmuskokeissa
ElatiivilakmuskokeestaMonikon elatiivilakmuskokeista
IllatiivilakmuskokeeseenMonikon illatiivilakmuskokeisiin
Monikon illatiivilakmuskokeihinAdessiivilakmuskokeella
Monikon adessiivilakmuskokeillaAblatiivilakmuskokeelta
Monikon ablatiivilakmuskokeiltaAllatiivilakmuskokeelle
Monikon allatiivilakmuskokeilleEssiivilakmuskokeena
Monikon essiivilakmuskokeinaTranslatiivilakmuskokeeksi
Monikon translatiivilakmuskokeiksiMonikon instruktiivilakmuskokein
AbessiivilakmuskokeettaMonikon abessiivilakmuskokeitta
Monikon akkusatiivilakmuskokeet

Luokat