Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoilonkyyneletMonikkoilonkyyneleet
GenetiiviilonkyynelenGenetiiviilonkyyneleen
Monikon genetiiviilonkyynelienMonikon genetiiviilonkyynelten
Monikon genetiiviilonkyyneleidenMonikon genetiiviilonkyyneleitten
PartitiiviilonkyyneltäPartitiiviilonkyynelettä
Monikon partitiiviilonkyyneliäMonikon partitiiviilonkyyneleitä
InessiiviilonkyynelessäInessiiviilonkyyneleessä
Monikon inessiiviilonkyynelissäMonikon inessiiviilonkyyneleissä
ElatiiviilonkyynelestäElatiiviilonkyyneleestä
Monikon elatiiviilonkyynelistäMonikon elatiiviilonkyyneleistä
IllatiiviilonkyyneleenIllatiiviilonkyyneleeseen
Monikon illatiiviilonkyyneliinMonikon illatiiviilonkyyneleisiin
Monikon illatiiviilonkyyneleihinAdessiiviilonkyynelellä
AdessiiviilonkyyneleelläMonikon adessiiviilonkyynelillä
Monikon adessiiviilonkyyneleilläAblatiiviilonkyyneleltä
AblatiiviilonkyyneleeltäMonikon ablatiiviilonkyyneliltä
Monikon ablatiiviilonkyyneleiltäAllatiiviilonkyynelelle
AllatiiviilonkyyneleelleMonikon allatiiviilonkyynelille
Monikon allatiiviilonkyyneleilleEssiiviilonkyynelenä
EssiiviilonkyyneleenäMonikon essiiviilonkyynelinä
Monikon essiiviilonkyyneleinäTranslatiiviilonkyyneleksi
TranslatiiviilonkyyneleeksiMonikon translatiiviilonkyyneliksi
Monikon translatiiviilonkyyneleiksiMonikon instruktiiviilonkyynelin
Monikon instruktiiviilonkyyneleinAbessiiviilonkyynelettä
AbessiiviilonkyyneleettäMonikon abessiiviilonkyynelittä
Monikon abessiiviilonkyyneleittäMonikon akkusatiiviilonkyynelet
Monikon akkusatiiviilonkyyneleetAkkusatiiviilonkyynele