Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Substantiivit
1.
tear of joy
Taivutusmuodot
Monikko
ilonkyynelet
Monikko
ilonkyyneleet
Genetiivi
ilonkyynelen
Genetiivi
ilonkyyneleen
Monikon genetiivi
ilonkyynelien
Monikon genetiivi
ilonkyynelten
Monikon genetiivi
ilonkyyneleiden
Monikon genetiivi
ilonkyyneleitten
Partitiivi
ilonkyyneltä
Partitiivi
ilonkyynelettä
Monikon partitiivi
ilonkyyneliä
Monikon partitiivi
ilonkyyneleitä
Inessiivi
ilonkyynelessä
Inessiivi
ilonkyyneleessä
Monikon inessiivi
ilonkyynelissä
Monikon inessiivi
ilonkyyneleissä
Elatiivi
ilonkyynelestä
Elatiivi
ilonkyyneleestä
Monikon elatiivi
ilonkyynelistä
Monikon elatiivi
ilonkyyneleistä
Illatiivi
ilonkyyneleen
Illatiivi
ilonkyyneleeseen
Monikon illatiivi
ilonkyyneliin
Monikon illatiivi
ilonkyyneleisiin
Monikon illatiivi
ilonkyyneleihin
Adessiivi
ilonkyynelellä
Adessiivi
ilonkyyneleellä
Monikon adessiivi
ilonkyynelillä
Monikon adessiivi
ilonkyyneleillä
Ablatiivi
ilonkyyneleltä
Ablatiivi
ilonkyyneleeltä
Monikon ablatiivi
ilonkyyneliltä
Monikon ablatiivi
ilonkyyneleiltä
Allatiivi
ilonkyynelelle
Allatiivi
ilonkyyneleelle
Monikon allatiivi
ilonkyynelille
Monikon allatiivi
ilonkyyneleille
Essiivi
ilonkyynelenä
Essiivi
ilonkyyneleenä
Monikon essiivi
ilonkyynelinä
Monikon essiivi
ilonkyyneleinä
Translatiivi
ilonkyyneleksi
Translatiivi
ilonkyyneleeksi
Monikon translatiivi
ilonkyyneliksi
Monikon translatiivi
ilonkyyneleiksi
Monikon instruktiivi
ilonkyynelin
Monikon instruktiivi
ilonkyynelein
Abessiivi
ilonkyynelettä
Abessiivi
ilonkyyneleettä
Monikon abessiivi
ilonkyynelittä
Monikon abessiivi
ilonkyyneleittä
Monikon akkusatiivi
ilonkyynelet
Monikon akkusatiivi
ilonkyyneleet
Akkusatiivi
ilonkyynele
Luokat
Substantiivit
Yhdyssanat