Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Synonyymit

Käännös
Adjektiivit
1.

Määritelmät

Adjektiivi

  1. sellainen, johon ei ole lisätty tuoksuaineita

Taivutusmuodot

MonikkotuoksuttomatMonikkotuoksuttomani
MonikkotuoksuttomasiMonikkotuoksuttomamme
MonikkotuoksuttomanneMonikkotuoksuttomansa
GenetiivituoksuttomanGenetiivituoksuttomani
GenetiivituoksuttomasiGenetiivituoksuttomamme
GenetiivituoksuttomanneGenetiivituoksuttomansa
Monikon genetiivituoksuttomienMonikon genetiivituoksuttomieni
Monikon genetiivituoksuttomiesiMonikon genetiivituoksuttomiemme
Monikon genetiivituoksuttomienneMonikon genetiivituoksuttomiensa
PartitiivituoksutontaPartitiivituoksutontani
PartitiivituoksutontasiPartitiivituoksutontamme
PartitiivituoksutontannePartitiivituoksutontaan
PartitiivituoksutontansaMonikon partitiivituoksuttomia
Monikon partitiivituoksuttomianiMonikon partitiivituoksuttomiasi
Monikon partitiivituoksuttomiammeMonikon partitiivituoksuttomianne
Monikon partitiivituoksuttomiaanMonikon partitiivituoksuttomiansa
InessiivituoksuttomassaInessiivituoksuttomassani
InessiivituoksuttomassasiInessiivituoksuttomassamme
InessiivituoksuttomassanneInessiivituoksuttomassaan
InessiivituoksuttomassansaMonikon inessiivituoksuttomissa
Monikon inessiivituoksuttomissaniMonikon inessiivituoksuttomissasi
Monikon inessiivituoksuttomissammeMonikon inessiivituoksuttomissanne
Monikon inessiivituoksuttomissaanMonikon inessiivituoksuttomissansa
ElatiivituoksuttomastaElatiivituoksuttomastani
ElatiivituoksuttomastasiElatiivituoksuttomastamme
ElatiivituoksuttomastanneElatiivituoksuttomastaan
ElatiivituoksuttomastansaMonikon elatiivituoksuttomista
Monikon elatiivituoksuttomistaniMonikon elatiivituoksuttomistasi
Monikon elatiivituoksuttomistammeMonikon elatiivituoksuttomistanne
Monikon elatiivituoksuttomistaanMonikon elatiivituoksuttomistansa
IllatiivituoksuttomaanIllatiivituoksuttomaani
IllatiivituoksuttomaasiIllatiivituoksuttomaamme
IllatiivituoksuttomaanneIllatiivituoksuttomaansa
Monikon illatiivituoksuttomiinMonikon illatiivituoksuttomiini
Monikon illatiivituoksuttomiisiMonikon illatiivituoksuttomiimme
Monikon illatiivituoksuttomiinneMonikon illatiivituoksuttomiinsa
AdessiivituoksuttomallaAdessiivituoksuttomallani
AdessiivituoksuttomallasiAdessiivituoksuttomallamme
AdessiivituoksuttomallanneAdessiivituoksuttomallaan
AdessiivituoksuttomallansaMonikon adessiivituoksuttomilla
Monikon adessiivituoksuttomillaniMonikon adessiivituoksuttomillasi
Monikon adessiivituoksuttomillammeMonikon adessiivituoksuttomillanne
Monikon adessiivituoksuttomillaanMonikon adessiivituoksuttomillansa
AblatiivituoksuttomaltaAblatiivituoksuttomaltani
AblatiivituoksuttomaltasiAblatiivituoksuttomaltamme
AblatiivituoksuttomaltanneAblatiivituoksuttomaltaan
AblatiivituoksuttomaltansaMonikon ablatiivituoksuttomilta
Monikon ablatiivituoksuttomiltaniMonikon ablatiivituoksuttomiltasi
Monikon ablatiivituoksuttomiltammeMonikon ablatiivituoksuttomiltanne
Monikon ablatiivituoksuttomiltaanMonikon ablatiivituoksuttomiltansa
AllatiivituoksuttomalleAllatiivituoksuttomalleni
AllatiivituoksuttomallesiAllatiivituoksuttomallemme
AllatiivituoksuttomallenneAllatiivituoksuttomalleen
AllatiivituoksuttomallensaMonikon allatiivituoksuttomille
Monikon allatiivituoksuttomilleniMonikon allatiivituoksuttomillesi
Monikon allatiivituoksuttomillemmeMonikon allatiivituoksuttomillenne
Monikon allatiivituoksuttomilleenMonikon allatiivituoksuttomillensa
EssiivituoksuttomanaEssiivituoksuttomanani
EssiivituoksuttomanasiEssiivituoksuttomanamme
EssiivituoksuttomananneEssiivituoksuttomanaan
EssiivituoksuttomanansaMonikon essiivituoksuttomina
Monikon essiivituoksuttominaniMonikon essiivituoksuttominasi
Monikon essiivituoksuttominammeMonikon essiivituoksuttominanne
Monikon essiivituoksuttominaanMonikon essiivituoksuttominansa
TranslatiivituoksuttomaksiTranslatiivituoksuttomakseni
TranslatiivituoksuttomaksesiTranslatiivituoksuttomaksemme
TranslatiivituoksuttomaksenneTranslatiivituoksuttomakseen
TranslatiivituoksuttomaksensaMonikon translatiivituoksuttomiksi
Monikon translatiivituoksuttomikseniMonikon translatiivituoksuttomiksesi
Monikon translatiivituoksuttomiksemmeMonikon translatiivituoksuttomiksenne
Monikon translatiivituoksuttomikseenMonikon translatiivituoksuttomiksensa
Monikon instruktiivituoksuttominAbessiivituoksuttomatta
AbessiivituoksuttomattaniAbessiivituoksuttomattasi
AbessiivituoksuttomattammeAbessiivituoksuttomattanne
AbessiivituoksuttomattaanAbessiivituoksuttomattansa
Monikon abessiivituoksuttomittaMonikon abessiivituoksuttomittani
Monikon abessiivituoksuttomittasiMonikon abessiivituoksuttomittamme
Monikon abessiivituoksuttomittanneMonikon abessiivituoksuttomittaan
Monikon abessiivituoksuttomittansaMonikon komitatiivituoksuttomine
Monikon komitatiivituoksuttomineniMonikon komitatiivituoksuttominesi
Monikon komitatiivituoksuttominemmeMonikon komitatiivituoksuttominenne
Monikon komitatiivituoksuttomineenMonikon komitatiivituoksuttominensa
Monikon akkusatiivituoksuttomatMonikon akkusatiivituoksuttomani
Monikon akkusatiivituoksuttomasiMonikon akkusatiivituoksuttomamme
Monikon akkusatiivituoksuttomanneMonikon akkusatiivituoksuttomansa
AkkusatiivituoksuttomaniAkkusatiivituoksuttomasi
AkkusatiivituoksuttomammeAkkusatiivituoksuttomanne
Akkusatiivituoksuttomansa

Luokat