Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

    • IPA: /ˈkuikui/
KieliKäännökset
englanticui-ui

Taivutusmuodot

MonikkokuikuitGenetiivikuikuin
Monikon genetiivikuikuidenMonikon genetiivikuikuitten
PartitiivikuikuitaMonikon partitiivikuikuita
InessiivikuikuissaMonikon inessiivikuikuissa
ElatiivikuikuistaMonikon elatiivikuikuista
IllatiivikuikuihinMonikon illatiivikuikuihin
AdessiivikuikuillaMonikon adessiivikuikuilla
AblatiivikuikuiltaMonikon ablatiivikuikuilta
AllatiivikuikuilleMonikon allatiivikuikuille
EssiivikuikuinaMonikon essiivikuikuina
TranslatiivikuikuiksiMonikon translatiivikuikuiksi
Monikon instruktiivikuikuinAbessiivikuikuitta
Monikon abessiivikuikuittaMonikon akkusatiivikuikuit