Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

    • IPA: /ˈnoskɑpiːni/
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkonoskapiinitGenetiivinoskapiinin
Monikon genetiivinoskapiinienPartitiivinoskapiinia
Monikon partitiivinoskapiinejaInessiivinoskapiinissa
Monikon inessiivinoskapiineissaElatiivinoskapiinista
Monikon elatiivinoskapiineistaIllatiivinoskapiiniin
Monikon illatiivinoskapiineihinAdessiivinoskapiinilla
Monikon adessiivinoskapiineillaAblatiivinoskapiinilta
Monikon ablatiivinoskapiineiltaAllatiivinoskapiinille
Monikon allatiivinoskapiineilleEssiivinoskapiinina
Monikon essiivinoskapiineinaTranslatiivinoskapiiniksi
Monikon translatiivinoskapiineiksiMonikon instruktiivinoskapiinein
AbessiivinoskapiinittaMonikon abessiivinoskapiineitta
Monikon akkusatiivinoskapiinit