Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

    • IPA: /ˈomenɑˌkæːriæinen/
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoomenakääriäisetGenetiiviomenakääriäisen
Monikon genetiiviomenakääriäistenMonikon genetiiviomenakääriäisien
PartitiiviomenakääriäistäMonikon partitiiviomenakääriäisiä
InessiiviomenakääriäisessäMonikon inessiiviomenakääriäisissä
ElatiiviomenakääriäisestäMonikon elatiiviomenakääriäisistä
IllatiiviomenakääriäiseenMonikon illatiiviomenakääriäisiin
AdessiiviomenakääriäiselläMonikon adessiiviomenakääriäisillä
AblatiiviomenakääriäiseltäMonikon ablatiiviomenakääriäisiltä
AllatiiviomenakääriäiselleMonikon allatiiviomenakääriäisille
EssiiviomenakääriäisenäMonikon essiiviomenakääriäisinä
TranslatiiviomenakääriäiseksiMonikon translatiiviomenakääriäisiksi
Monikon instruktiiviomenakääriäisinAbessiiviomenakääriäisettä
Monikon abessiiviomenakääriäisittäMonikon akkusatiiviomenakääriäiset

Luokat