Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

    • IPA: /ˈtiːbetinˌʋesiˌpæːstæinen/
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkotiibetinvesipäästäisetGenetiivitiibetinvesipäästäisen
Monikon genetiivitiibetinvesipäästäistenMonikon genetiivitiibetinvesipäästäisien
PartitiivitiibetinvesipäästäistäMonikon partitiivitiibetinvesipäästäisiä
InessiivitiibetinvesipäästäisessäMonikon inessiivitiibetinvesipäästäisissä
ElatiivitiibetinvesipäästäisestäMonikon elatiivitiibetinvesipäästäisistä
IllatiivitiibetinvesipäästäiseenMonikon illatiivitiibetinvesipäästäisiin
AdessiivitiibetinvesipäästäiselläMonikon adessiivitiibetinvesipäästäisillä
AblatiivitiibetinvesipäästäiseltäMonikon ablatiivitiibetinvesipäästäisiltä
AllatiivitiibetinvesipäästäiselleMonikon allatiivitiibetinvesipäästäisille
EssiivitiibetinvesipäästäisenäMonikon essiivitiibetinvesipäästäisinä
TranslatiivitiibetinvesipäästäiseksiMonikon translatiivitiibetinvesipäästäisiksi
Monikon instruktiivitiibetinvesipäästäisinAbessiivitiibetinvesipäästäisettä
Monikon abessiivitiibetinvesipäästäisittäMonikon akkusatiivitiibetinvesipäästäiset

Luokat