Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

    • IPA: /ˈiskuˌkuːmenːus/
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoiskukuumennuksetGenetiiviiskukuumennuksen
Monikon genetiiviiskukuumennustenMonikon genetiiviiskukuumennuksien
PartitiiviiskukuumennustaMonikon partitiiviiskukuumennuksia
InessiiviiskukuumennuksessaMonikon inessiiviiskukuumennuksissa
ElatiiviiskukuumennuksestaMonikon elatiiviiskukuumennuksista
IllatiiviiskukuumennukseenMonikon illatiiviiskukuumennuksiin
AdessiiviiskukuumennuksellaMonikon adessiiviiskukuumennuksilla
AblatiiviiskukuumennukseltaMonikon ablatiiviiskukuumennuksilta
AllatiiviiskukuumennukselleMonikon allatiiviiskukuumennuksille
EssiiviiskukuumennuksenaMonikon essiiviiskukuumennuksina
TranslatiiviiskukuumennukseksiMonikon translatiiviiskukuumennuksiksi
Monikon instruktiiviiskukuumennuksinAbessiiviiskukuumennuksetta
Monikon abessiiviiskukuumennuksittaMonikon akkusatiiviiskukuumennukset