Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

    • IPA: [ˈkultɑˌleijonɑˌtɑmɑriːni]
KieliKäännökset
englantigolden lion tamarin

Taivutusmuodot

MonikkokultaleijonatamariinitGenetiivikultaleijonatamariinin
Monikon genetiivikultaleijonatamariinienPartitiivikultaleijonatamariinia
Monikon partitiivikultaleijonatamariinejaInessiivikultaleijonatamariinissa
Monikon inessiivikultaleijonatamariineissaElatiivikultaleijonatamariinista
Monikon elatiivikultaleijonatamariineistaIllatiivikultaleijonatamariiniin
Monikon illatiivikultaleijonatamariineihinAdessiivikultaleijonatamariinilla
Monikon adessiivikultaleijonatamariineillaAblatiivikultaleijonatamariinilta
Monikon ablatiivikultaleijonatamariineiltaAllatiivikultaleijonatamariinille
Monikon allatiivikultaleijonatamariineilleEssiivikultaleijonatamariinina
Monikon essiivikultaleijonatamariineinaTranslatiivikultaleijonatamariiniksi
Monikon translatiivikultaleijonatamariineiksiMonikon instruktiivikultaleijonatamariinein
AbessiivikultaleijonatamariinittaMonikon abessiivikultaleijonatamariineitta
Monikon akkusatiivikultaleijonatamariinit