Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenskylläännynYksikön toisen persoonan indikatiivin preesenskylläännyt
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesenskyllääntyyMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenskylläännymme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesenskylläännytteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin preesenskyllääntyvät
Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektikylläännyinYksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektikylläännyit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektikyllääntyiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektikylläännyimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektikylläännyitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektikyllääntyivät
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenskyllääntyisinYksikön toisen persoonan konditionaalin preesenskyllääntyisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesenskyllääntyisiMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenskyllääntyisimme
Monikon toisen persoonan konditionaalin preesenskyllääntyisitteMonikon kolmannen persoonan konditionaalin preesenskyllääntyisivät
Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesenskylläännyYksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesenskyllääntyköön
Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesenskyllääntykäämmeMonikon toisen persoonan imperatiivin preesenskyllääntykää
Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesenskyllääntyköötYksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenskyllääntynen
Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesenskyllääntynetYksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesenskyllääntynee
Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenskyllääntynemmeMonikon toisen persoonan potentiaalin preesenskyllääntynette
Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesenskyllääntynevät