Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenskultaudunYksikön toisen persoonan indikatiivin preesenskultaudut
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesenskultautuuMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenskultaudumme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesenskultaudutteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin preesenskultautuvat
Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektikultauduinYksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektikultauduit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektikultautuiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektikultauduimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektikultauduitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektikultautuivat
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenskultautuisinYksikön toisen persoonan konditionaalin preesenskultautuisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesenskultautuisiMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenskultautuisimme
Monikon toisen persoonan konditionaalin preesenskultautuisitteMonikon kolmannen persoonan konditionaalin preesenskultautuisivat
Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesenskultauduYksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesenskultautukoon
Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesenskultautukaammeMonikon toisen persoonan imperatiivin preesenskultautukaa
Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesenskultautukootYksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenskultautunen
Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesenskultautunetYksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesenskultautunee
Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenskultautunemmeMonikon toisen persoonan potentiaalin preesenskultautunette
Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesenskultautunevat

Luokat