Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Verbit
1.

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenskokkaroidunYksikön toisen persoonan indikatiivin preesenskokkaroidut
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesenskokkaroituuMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenskokkaroidumme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesenskokkaroidutteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin preesenskokkaroituvat
Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektikokkaroiduinYksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektikokkaroiduit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektikokkaroituiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektikokkaroiduimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektikokkaroiduitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektikokkaroituivat
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenskokkaroituisinYksikön toisen persoonan konditionaalin preesenskokkaroituisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesenskokkaroituisiMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenskokkaroituisimme
Monikon toisen persoonan konditionaalin preesenskokkaroituisitteMonikon kolmannen persoonan konditionaalin preesenskokkaroituisivat
Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesenskokkaroiduYksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesenskokkaroitukoon
Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesenskokkaroitukaammeMonikon toisen persoonan imperatiivin preesenskokkaroitukaa
Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesenskokkaroitukootYksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenskokkaroitunen
Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesenskokkaroitunetYksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesenskokkaroitunee
Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenskokkaroitunemmeMonikon toisen persoonan potentiaalin preesenskokkaroitunette
Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesenskokkaroitunevat

Luokat